Menu
Dzisiaj jest: 23 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
NAJNOWSZE:

„Szczęśliwej drogi już czas…”- uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach

fot.Lucyna Barć fot.Lucyna Barć

26 czerwca był ważnym  dniem dla całej społeczności szkolnej. Po miesiącach wytężonej pracy oraz zdobywania nowych wiadomości  nadszedł czas na wakacje i odpoczynek.

W Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się  od Mszy Świętej w kościele parafialnym. Uczniowie szkół podstawowych i naszego gimnazjum, ich rodzice oraz nauczyciele dziękowali Bogu za kolejny rok pracy i nauki. Ksiądz Paweł Ostafiński w homilii zwrócił się do zebranych, by w czasie wakacyjnego odpoczynku pamiętali o Bogu i modlitwie. Mówił także, by rodzice okazali swoim dzieciom miłość i radość z osiągniętych na miarę każdego ucznia sukcesów.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się do swoich szkół. Społeczność Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach zebrała się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Woś, która na wstępie podkreśliła, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach jest wyjątkowe i zgromadziło wielu wyśmienitych gości: Wójta Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromalę, wieloletniego przyjaciela szkół i fundatora nagród Pana Wojciecha Janasa, Księdza Prałata Józefa Kasperkiewicza, dyrektora GOK-u w Nozdrzcu Pana Eugeniusz Kwolka, Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów. Okazją do spotkania w tak zacnym gronie było uhonorowanie najlepszego ucznia w Gminie Nozdrzec.

Na wstępie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Izdebczanka”. Po sporej dawce humoru i zadumy, a także pięknych tańcach i pieśniach wykonanych przez młodych artystów nastąpił główny punkt spotkania – Pan Wojciech Janas oraz Pan Wójt Antoni Gromala wręczyli nagrodę ufundowaną przez Państwo Krystynę i Wojciecha Janasów (wysokiej klasy sprzęt komputerowy, urządzenie wielofunkcyjne, skaner) najlepszej uczennicy gminy Nozdrzec – Joannie Ambickiej, absolwentce klasy IIIb Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach. Osiągnęła ona wysokie wyniki w nauce, była laureatką olimpiady przedmiotowej z języka polskiego na szczeblu ogólnopolskim. Została również wytypowana i otrzymała z rąk Starosty Powiatu Brzozowskiego Pana Zygmunta Błaża nagrodę Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla Najzdolniejszej Młodzieży Podkarpacia. Z sukcesami reprezentowała szkołę w różnych konkursach na szczeblu gminnym i powiatowym, między innymi „Dęby katyńskie przybliżają historię”. Laureatka nagrody serdecznie podziękowała za wyróżnienie i zachęciła młodszych kolegów do walki o jak najlepsze wyniki w nauce.

W podziękowaniu za hojność i dar serca Pani Dyrektor wręczyła Panu Janasowi (który już po raz siódmy jest fundatorem nagród w naszej Gminie) pamiątkowy grawerton za ufundowanie nagrody dla „Najlepszego Ucznia w Gminie Nozdrzec”, motywowanie i promowanie młodych talentów, bezinteresowną działalność na rzecz młodzieży w gminie, podkreślając, że taka postawa jest rzadka we współczesnych czasach i warta naśladowania. Wpisuje się ona w nauczanie Świętego Jana Pawła II, który mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Wyrazy wdzięczności skierowała również do gospodarza Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromali, dziękując za opiekę nad szkołami i wzbogacanie ich bazy lokalowej, nieustanne wspieranie duchowe i materialne naszych działań i poczynań, nieoceniony wkład w wykuwanie umysłów i serc młodych pokoleń. W dowód uznania wręczyła pamiątkowy grawerton.

Kolejnym punktem było nagrodzenie utalentowanych uczniów naszej gminy wyjazdami na kolonie nad morze ufundowanymi również przez Państwa Janasów.

Tym wyróżnieniem cieszyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Izdebkach, Zespołu Szkół w Nozdrzcu i Wesołej. Miłą niespodzianką i dowodem szlachetności fundatorów kolonii był spontaniczny gest Pana Janasa, który umożliwił wyjazd na wspaniałe wakacje nad morze jednemu z uczniów naszej szkoły. Niecodzienność i wyjątkowość sytuacji wywołały łzy wzruszenia i zaskoczenie zgromadzonej publiczności.

Następnie Pani Dyrektor zaprosiła na scenę Panią Grażynę Gładysz – fundatorkę nagrody pieniężnej dla „Najlepszego Ucznia Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach” i poprosiła o jej wręczenie. Wyróżnienie przypadło również uczennicy kl. IIIb Joannie Ambickiej.

Dyrektor Szkoły wręczyła Pani Gładysz podziękowanie za ufundowanie nagrody oraz za bezinteresowne wspieranie młodych talentów w naszej szkole, cytując słowa Jana Pawła II: „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń”.

Z kolei przyszedł czas na wyróżnienie uczniów, którzy ciężko pracowali przez cały rok szkolny i zasłużyli na nagrody. Pani Dyrektor i Pan Wójt wręczali uczniom naszego gimnazjum świadectwa z wyróżnieniem, książki i dyplomy.

W dalszej części uroczystości na scenie pojawili się absolwenci gimnazjum. Uczniowie w formie „Koncertu życzeń” dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za życzliwość, zrozumienie i przekazywaną przez trzy lata wiedzę. Ukoronowaniem występu była piosenka „Ale to już było…” brawurowo zaśpiewana przez Andżelikę Mistecką , uczennicę klasy Ia.

Uczniowie klasy III gimnazjum wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły poprzez wręczenie kwiatów.

Na zakończenie Pani Dyrektor w imieniu własnym i rodziców wyraziła swoją wdzięczność wychowawcom i nauczycielom, mówiąc: „Kto raz był wychowawcą, ten rozumie, ile trudu, radości, satysfakcji i niejednokrotnie rozczarowań to słowo oznacza”.

Ze szczególnymi słowami uznania zwróciła się do przedstawicieli rodziców, dziękując za dobrze układającą się współpracę, której celem nadrzędnym było zawsze dobro uczniów.

Podziękowania zostały również skierowane do wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości: przybyłym gościom honorowym, Dyrektorowi GOK-u Kultury w Nozdrzcu, opiekunowi Zespołu „Izdebczanka”, wychowawcom klas III, nauczycielom i uczniom.

Życząc udanych wakacji, Pani Dyrektor podkreśliła, że: „Szkoła to nie tylko nauka, dlatego najważniejszy egzamin, jaki każdy z nas zdaje każdego dnia, to życie. W związku z tym największą satysfakcją dla nauczycieli i rodziców będzie świadomość, że szkoła przyczyniła się do tego, że nasi uczniowie są wartościowymi młodymi ludźmi, a że nimi są, świadczy ich zaangażowanie w życie szkoły”.

Wyraziła również nadzieję, że ten długo oczekiwany czas wakacji da wszystkim obecnym dużo radości, odpoczynku, by w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września.

Opracowały: R. Pecka, K. Fil

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 lipiec 2015 17:06
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne