Menu
Dzisiaj jest: 2 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

przedzimowo

"Moje Miejsce na Ziemi" – jest w gminie Nozdrzec

fot. z zasobów UG w Nozdrzcu fot. z zasobów UG w Nozdrzcu

     Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu znalazł się w gronie 170. organizacji, których złożone aplikacje w ramach V edycji programu "Moje Miejsce na Ziemi", zostały pozytywnie ocenione.

     Celem złożonego projektu jest kontynuacja działań w obszarze edukacji ekologicznej z wykorzystaniem aktywnych i terenowych form pracy na rzecz bioróżnorodności i realizacji działań sprzyjających jej poznaniu oraz zachowaniu. Tym razem działania projektowe zostaną rozszerzone o stworzenie odpowiedniej infrastruktury.

W ramach otrzymanych środków finansowych i własnego udziałowi finansowemu wybudowany zostanie domek pasieczny. Dla odpowiedniego funkcjonowania obecnych rodzin pszczelich powiększona zostanie również powierzchnia miodna poprzez zakup odpowiednich roślin. Ponadto, aby rozwinąć wypracowane metody współpracy — zrealizowane zostaną wielogodzinne warsztaty, a najbliższe działania w obszarze ochrony i podtrzymania bioróżnorodności rozszerzone zostaną o budowę ścieżki dydaktycznej, która zostanie wyposażona w tablice edukacyjne, zawierające edukacyjne treści ekologiczne.

To nie wszystko, bo dotychczas proponowana oferta warsztatowa zostanie również poszerzona o warsztaty z miodobrania. W tym celu zakupiony zostanie potrzebny sprzęt do pracy w pasiece i pozyskiwania produktów pszczelich. Natomiast podsumowaniem projektu będzie III Festiwal Miodowy, który powoli wpisuje się do stałych wydarzeń realizowanych na terenie gm. Nozdrzec.

Wysokość darowizny: 15 000,00. Planowany udział środków z innych źródeł/ wkład własny: 5000,00. Autor projektu - Adrian Skubisz

Przypomnijmy, że jest to już III edycja działań realizowanych w obszarze bioróżnorodności i edukacji ekologicznej, na terenie naszej gminy, a ubiegłoroczny projekt wziął udział w akcji promocyjnej działań realizowanych w ramach programu "Moje Miejsce na Ziemi". To właśnie wtedy gm. Nozdrzec została okrzyknięta mianem "raju dla pszczół" Zachęcamy do zapoznania się jednym z wielu napisanych artykułów w sprawie działań na rzecz zapylaczy w naszej gminie, poniżej link.(as)

https://podkarpackie.naszemiasto.pl/raj.../ar/c15-8908003

Ostatnio zmienianyniedziela, 06 listopad 2022 19:21
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne