Menu
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol
plus brzozow
reklama

 

szansaa

"Pamiątka z regionu Brzozowskiego". Podsumowanie konkursu

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

Stowarzyszenie Ludzi Twórczych zorganizowało Konkurs na „Pamiątkę z Regionu Brzozowskiego z elementami i wzorami kultury ludowej”. Fundusze pochodziły z projektu, który został opracowany w ramach Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK w współpracy z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Pani Julita Jakubowska Dyrektor Banku Zachodniego WBK S.A. Oddział w Krośnie poinformowała wszystkich zebranych jaka jest idea tego Konkursu oraz pogratulowała SLT pomysłu.

Zaproszeni goście : Pani Ewa Tabisz – Sekretarz Powiatu, Pan Henryk Kozik Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Adam Śnieżek były Poseł na Sejm RP, Pan Piotr Uruski Wiceburmistrz Sanoka pogratulowali nam inicjatywy.

Celem Konkursu była promocja bogactwa i zasobów kultury ludowej, jako źródła inspiracji, pozyskanie nowych, ciekawych i oryginalnych pomysłów oraz wzorów na pamiątki promujące region i kulturę ludową. Do Konkursu przystąpiło 40 osób w dwóch kategoriach : młodzież gimnazjalna i dorośli. Na Konkurs wpłynęły prace od 17 uczniów gimnazjów oraz od 23 osób dorosłych.

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Barbary Florek oraz członków : Małgorzaty Chmiel, Grażyny Hanus, Krystyny Łobazy oraz Bogusława Kubala dokonała oceny poziomu prac plastycznych według przyjętych kryteriów, zgodnie z regulaminem Konkursu, w dwóch kategoriach.

I kategoria ( gimnazjum ):

I miejsce – Dominik Komada z Przysietnicy – kasetka z brzozowskim ratuszem

 II miejsce – Julia Kielar z Humnisk – świecznik z herbem Brzozowa

III miejsce – Patrycja Niemczyk z Trześniowa – chata z Trześniowa

II kategoria ( dorośli ):

 I miejsce – Anna Foryś z Haczowa – Grafika - cerkiew w Uluczu oraz widokówki z zabytkowymi obiektami regionu brzozowskiego

II miejsce – Joanna Szmigiel z Humnisk – herb Brzozowa

II miejsce - Emilia Kłak z Turzego Pola – brzozowski ratusz

II miejsce - Aleksandra Jajko z Turzego Pola – kapliczka św. Stanisława Kostki

III miejsce – Joanna Madej z Haczowa – naszyjnik z cisów

Zostały przyznane również wyróżnienia w obydwu kategoriach wiekowych.

Wyróżnienia w kategorii gimnazjum: Sebastian Wacek z Przysietnicy – Matka Boska Ognista z Brzozowa; Jakub Bednarczyk z Humnisk – wypalanka Brzozów;  Gabriela Wacek z Przysietnicy – dawny Brzozów na fotografiach; Julia Bąk z Przysietnicy – warkocz ze słomy; Małgorzata Hebda z Trześniowa – młyn w Haczowie; Wyróżnienia w kategorii dorośli: Szałankiewicz Janusz z Haczowa – serwetniki z brzozy i wikliny; Boczar Kinga z Haczowa – serduszko-igielnik z haftem haczowskim;  Agnieszka Ryba z Brzozowa – Brzozowianka /lalka/; Krystyna Gładysz z Przysietnicy - ciasto obrzędowe /weselne szyszki/; Barbara Szuba z Haczowa – torebka lniana z motywem liści brzozy

 Przyznane zostały również nagrody specjalne tj. vouchery podróżne obejmujące 2-dniowy wyjazd do Bobowej na Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej oraz do Krynicy do Muzeum Nikifora. Wyjazdy do Krynicy Zdroju i Bobowej otrzymali: Natalia Rygiel z Haczowa – Haczowianka w stroju regionalnym /lalka/; Barbara Wójcik z Golcowej – chlebowe koszyki; Barbara Toczek z Hłudna – pamiątkowa księga.

Nagrody specjalne – piękne albumy dla najmłodszego i najstarszego uczestnika konkursu zostały ufundowane przez Pana Adama Śnieżka byłego Posła na Sejm RP oraz Pana Jana Wolaka właściciela portalu Brzozowiana.pl.

Nagrody specjalne otrzymali : najstarsza Uczestnika – Zofia Piróg z Przysietnicy – za kwiaty polne; najmłodsza Uczestnika – Wiktoria Jatczyszyn z Humnisk – za paterę z godłem Brzozowa.

Ponadto każdy uczestnik konkursu oprócz dyplomu otrzymał nagrodę pocieszenia.

Nie zabrakło również wspaniałego koncertu piosenek w wykonaniu Dziewczęcego Zespołu Wokalnego „Mansarda” z Niebocka pod kierownictwem Pani Jadwigi Rajtar Żaczek.

Oprócz ekspozycji prac konkursowych można było obejrzeć piękną wystawę ilustracji do bajek oraz malarstwo olejne autorstwa Bogdana Kubala - członka SLT, jak również wystawę rękodzieła Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Przysietnicy.

Z relacji osób biorących udział w Konkursie wynikało, że było to dość trudne zadanie, dlatego należą się wyrazy uznania dla kilku Nauczycieli oraz Opiekunów, którzy potrafili zmobilizować Uczestników do „próby swoich sił” tj. Pani Dorota Ladzińska z Zespołu Szkół w Trześniowie, Pani Marta Władyka z Zespołu Szkół w Przysietnicy, Pani Urszula Świątek z Zespołu Szkół w Przysietnicy, Pan Tomasz Bok Kierownik WTZ w Haczowie.

Reasumując : z Przysietnicy zgłosiło się do Konkursu – 10 osób, z Haczowa – 9 osób, z Trześniowa – 5 osób, z Humnisk – 4 osoby, z Brzozowa – 3 osoby, z Turzego Pola – 3 osoby, z Hłudna – 1 osoba, z Nozdrzca – 1 osoba, z Jasionowa – 1 osoba, z Wary – 1 osoba, z Izdebek – 1 osoba, z Golcowej – 1 osoba.

Małgorzata Chmiel - Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie

Patronat medialny Brzozowiana.pl

Ostatnio zmienianysobota, 03 październik 2015 20:26

Galeria

Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne