Menu
Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy
Magdalena Korona
reklama

IV miejsce dla SP Brzozów w Podkarpackich Szachach Drużynowych

fot. P. Jurkiewicz fot. P. Jurkiewicz

   4 grudnia roku rozegrano Finał Województwa Podkarpackiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W Szkole Podstawowej nr 1 im. Gen. Bronisława Prugara – Ketlinga w Sanoku rywalizowało 11 szkół podstawowych tocząc zacięty bój o zwycięstwo, w tym drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie

   Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Lidia Mackiewicz – Adamska, która przywitała przyjezdne drużyny oraz ich opiekunów. Następnie uczniowie tutejszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny składający się z wierszy o tematyce szachowej oraz pięknie wykonanej piosenki Freddiego Mercury'ego pt. ,,We Are the Champions”. Następnie głos zabrali Pan Jacek Bigus Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Wojciech Pajestka Z – ca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji w Sanoku. Sprawy organizacyjne oraz przepisy królewskiej gry przybliżył zawodnikom Sędzia Główny zawodów Pan Kazimierz Kozubal.

   Drużyna SP Brzozów w odmłodzonym składzie (Remigiusz Florek kat. III, Anna Krzysztyńska kat. I, Szymon Muszyński kat. III i Emilia Wojtas kat. II ) walczyła bardzo dzielnie zdobywając wysokie IV miejsce. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła 12 dużych oraz 23 małe punkty. Najlepiej dla drużyny punktowały Anna Krzysztyńska 9,5 pkt. i Emilia Wojtas 7 pkt. Gratulujemy i życzymy naszym zawodnikom dalszego rozwijania uzdolnień szachowych oraz zdobywania wysokich miejsc na zawodach.

   Na zakończenie zawodów Pan Jacek Bigus w towarzystwie nauczycieli i opiekunów koła szachowego Pani Agnieszki Stawarczyk i Beaty Kmik oraz Pana Kazimierza Kozubala wręczyli pamiątkowe dyplomy dla uczestników turnieju oraz medale i puchary dla zwycięzców.

   Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, a zawodnikom towarzyszyły pozytywne emocje oraz duch walki. Rywalizacja drużyn była wyrównana i bardzo zacięta.

Paweł Jurkiewicz

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne