Menu
Dzisiaj jest: 6 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Łucja, Dominika, Teresa

BANERREKRUTACJAm

Gimnazjalistki Starej Wsi czwartą drużyną Podkarpacia w unihokeju

Gimnazjalistki Starej Wsi czwartą drużyną Podkarpacia w unihokeju

            Dużym sukcesem zakończyły swoje zmagania w unihokeju dziewczęta z Gimnazjum w Starej Wsi. W organizowanym 19 marca Finale Wojewódzkim w Kamieniu koło Rzeszowa, podopieczne Huberta Tymczaka zajęły wysokie 4 miejsce.

            W turnieju wzięło 9 drużyn: (Brzeźnica, Pysznica, Cmolas, Bukowsko, Stara Wieś, Pobiedno, Kamień, Żurawica oraz Stobierna), które zostały podzielone na 3 grupy. Nasze zawodniczki trafiły do grupy C, w której przyszło im rywalizować 
z uczennicami Gimnazjum w Cmolasie oraz gospodarzem – Gimnazjum w Kamieniu. W pierwszym swoim meczu pewnie wygrały z Cmolasem 2:0 by następnie ulec gospodarzowi 0:3. Jedno zwycięstwo pozwoliło na grę w barażach, w których to Stara Wieś wcale nie była faworytem. W pierwszym barażowym pojedynku Żurawica pokonała Pysznicę i jedną nogą była już w pierwszej czwórce. Mecz Starej Wsi 
z Pysznicą te pierwsze rozpoczęły nerwowo i dosyć szybko straciły bramkę. Gdy już uratowanie wyniku wydawało się niemożliwe na 0,6s (!!!) przed końcową syreną wykorzystując zamieszanie pod bramką przeciwnika dziewczyny zdobyły wyrównującą bramkę i nadal mogły myśleć o awansie. W pojedynku premiowanym do najlepszej czwórki skromnie, bo skromnie 1:0 pokonały Żurawicę tym samym zapewniły sobie obok Bukowska, Brzeźnicy oraz Kamienia miejsce wśród 4 najlepszych drużyn województwa podkarpackiego. W meczu z Bukowskiem świetnie rozegrana połowa, po której widniał wynik 1:0 dla Starej Wsi dawała nadzieje na jeszcze lepszy wynik. Niestety kolejność rozgrywanych spotkań barażowych oraz finałowych spowodował to, że Stara Wieś rozgrywała 3 mecze jeden po drugim i to zmęczenie dało znać o sobie w drugiej połowie. Zawodniczki z Bukowska zdobyły trzy bramki i to one cieszyły się ze zwycięstwa 1:3. W ostatnim swoim meczu dziewczyny uległy, jak się później okazało mistrzowi – Brzeźnicy. Drugie miejsce przypadło Kamieniowi a na najniższym stopniu podium stanęło Bukowsko.

Na koniec każda drużyna otrzymała medal, a najlepszym przyznano puchary oraz medale. 

            Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Antoń Patrycja (k), Kucharska Zuzanna (B), Nogaj Magdalena (B), Supel Anna, Froń Aneta, Data Natalia, Ruchlewicz Natalia, Dydek Martyna, Froń Natalia, Chrobak Izabela, Gdula Gabriela oraz Maniawska Andżelika.

Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku i liczymy na kolejne sukcesy!

Hubert Tymczak

Zdjęcia w galerii: Klaudia Sobaś i Aneta Froń 

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne