Menu
Dzisiaj jest: 17 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf

„Wygraj Sukces 2015”. Sukces brzozowskich wokalistek

fot. B. Mielcark fot. B. Mielcark

W marcu na terenie całego kraju rozpoczęły się przesłuchania do konkursu piosenki dziecięcej „ Wygraj Sukces”. Konkurs organizowany jest po raz dwudziesty, a jego organizatorem jest muzyk pan Jarosław Piątkowski i Tarnobrzeski Dom Kultury. 30 kwietnia w Przeworskim Domu Kultury odbył się II etap konkursu, wystąpiło tu 58 młodych wokalistów z całego Podkarpacia. Zakwalifikowało się jednak tylko 49 wykonawców

z terenu dawnego województwa krośnieńskiego. Wśród młodych artystów znalazło  się pięcioro uczniów ze szkół naszej gminy. Konkurs został podzielony na cztery kategorie wiekowe.

     W pierwszej kategorii wiekowej -klasy- III szkoły podstawowej znalazły się: Aleksandra Kędra z Zespołu Szkół Nr 1 w Humniskach- opiekun Anna Czech utwory wykonywane: piosenka obowiązkowa -„ Mruczy Winyl”, piosenka nadobowiązkowa- „Kochaj czworonogi”);  Matylda Korona ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie – opiekun Janina Bąk, utwory wykonywane: piosenka obowiązkowa -„ Koci wesoły Świat” piosenka nadobowiązkowa- „Dyrygent”)

    W drugiej kategorii wiekowej, który objął klasy IV- VI szkoły podstawowej znalazły się:  Julia Kałamucka ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie – opiekun Jolanta Krzysik, utwory wykonywane: piosenka obowiązkowa – „Szabada” piosenka nadobowiązkowa- „Odcienie”);. Oliwia Mielcarek z Zespołu Szkół w Starej Wsi- opiekun Beata Mielcarek utwory wykonywane: piosenka obowiązkowa – „Kapelusze”,  piosenka nadobowiązkowa- „Pawie Piórko”)

W trzeciej kategorii wiekowej- gimnazjum, znalazła się: Marta Bujalska uczennica Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie - opiekun Małgorzata Potoczna ( utwory wykonywane: piosenka obowiązkowa – „Musimy wierzyć”piosenka nadobowiązkowa- „Nie żałuję”).

        Młode wokalistki naszej gminy pokazały bardzo wysoki poziom swoich możliwości wokalnych. Mimo młodego wieku okazały się doświadczonymi scenicznie artystkami. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznało wyróżnienia dla Oliwii Mielcarek i Julii Kałamuckiej, zaś Marcie Bujalskiej udało się przejść do ostatniego etapu konkursu „Wygraj Sukces”, który odbędzie się w Tarnobrzegu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, wszystkim uczestnikom konkursu.

Beata Mielcarek

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne