Menu
Dzisiaj jest: 29 Wrzesień 2022    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał
NAJNOWSZE:

obraz viber 2022 09 05 19 19 51 709

Finał Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w szachach.

Finał Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w szachach.

   Na wysokim 9 miejscu zakończyła rozgrywki drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych. Gospodarzem oraz organizatorem finału był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie. Rozgrywki odbywały się w dniach od 18 do 21 maja br. w Łazach k/Koszalina.

   Oprócz naszej drużyny do OWR „Uniwersal” w Łazach zjechało 28 drużyn z całego kraju wyłonionych po wcześniejszych rozgrywkach wojewódzkich. Już w pierwszym pojedynku z jedenastu rund nasza drużyna trafiła na zawodników ze Szkoły Podstawowej 63 Wrocław II. Brzozowski team w składzie: Piotr Żak, Aleksandra Kozubal, Zuzanna Jurkiewicz, Anna Krzysztyńska zagrali znakomicie i oddali przeciwnikom zaledwie pół punktu. Kolejny pojedynek SP 15 Opole i remis. W trzeciej rundzie nasza drużyna mierzy się z SP 10 Koszalin tylko Piotrek oddaje punkt reszta wygrywa. Czwarta runda naprzeciwko zawodnicy ze SP 12 Otwock niestety porażka 1,5 do 2,5. Ostatnia w tym dniu piąta runda przeciwnikiem jest SP Chylice i remisujemy. Kolejny dzień - szósta runda przeciwnik to DP-ASP Poznań pogrom wygrywamy 4 – 0. W siódmej rundzie SP 5 ze Skierniewic nie daje nam szans i przegrywamy 3-1. Zła passa trwa w ósmej rundzie SP 11 z Suwałk ogrywa nas 1,5 do 2,5. Ale w ostatniej w tym dniu rundzie nie dajemy się drużynie z SP 1 Bełchatów i wygrywamy 2,5 do 1,5. Zasłużony odpoczynek przed ostatnim dniem. Dziesiąta runda i wygrywamy z kolejną drużyną z Wrocławia tym razem 45 3-1. Ostatnia runda jedenasta i trafiamy na faworyta SP 2 Rybnik i niestety przegrana 4-0. Ostatecznie drużyna ze SP nr 1 w Brzozowie kończy Finał Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych na wysokim 9 miejscu. Najlepiej z naszej drużyny wypadła Aleksandra Kozubal, która na szachownicy 2 uplasowała się na miejscu 6 a indywidualnie wśród grających 129 zawodników zajęła miejsce 16. Również na 6 miejscu uplasowała się Zuzanna Jurkiewicz grająca na szachownicy 3 a ostatecznie zakończyła rozgrywki na miejscu 23. Ania Krzysztyńska grająca na szachownicy 4 zajęła miejsce 9 a ogólnie na miejscu 56. Słabszy występ zaliczył Piotrek Żak, ale grał na szachownicy 1 i miał najmocniejszych zawodników.

 

              Rodzice, uczniowie oraz trener, którzy wzięli udział w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w szachach serdecznie dziękują Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, Staroście Brzozowskiemu Zygmuntowi Błażowi, Zarządowi SZS w Rzeszowie, Dyrektorowi ZEAS w Brzozowie Józefowi Baranowi oraz Markowi Szerszeniowi za wsparcie finansowe oraz pomoc przy wyjeździe drużyny.

 

Wojciech Kozubal

Fot. Paweł Jurkiewicz

 

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne