Menu
Dzisiaj jest: 6 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

Pierwsze wicemistrzostwo świata w historii Brzozowa

fot. arch BKSJJ fot. arch BKSJJ

Bezprecedensowym sukcesem zawodników Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu było zdobycie srebrnego medalu podczas rozgrywanych w dniach 25-27 listopada we Wrocławiu Mistrzostwach Świata w Ju-jitsu. Bracia Łukasz i Marcin Szubowie wraz z całą polską drużyną zostali srebrnymi medalistami w konkurencji team mix.  W tej konkurencji rywalizują ekipy w 12-osobowym składzie (łącznie 11 pojedynków): 5 zawodników (3 mężczyzn i 2 kobiety) w kategorii fighting, 5 zawodników (3 mężczyzn i 2 kobiety) w kategorii ne-waza oraz para w duo-system,. I właśnie tę ostatnią stanowili bracia Szubowie. To największy sukces zawodników Brzozowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu, podopiecznych Andrzeja Kędry, w gronie seniorów. Złoty medal przypadł Niemcom, a brązowy – Francuzom.

Niemniej jednak to właśnie Polska najlepiej zaprezentowała się podczas światowego czempionatu, zdobywając 5 złotych, 5 srebrnych i 14 brązowych medali. Ogółem w mistrzostwach świata wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników z 49 państw. Nasza para - oprócz startu - w teamie zaliczyła udane występy w konkurencjach: duo men, gdzie zajęła 9 lokatę oraz w duo show, gdzie uplasowała się na 7 miejscu. - Teraz dla obu chłopaków najważniejszy jest odpoczynek i odpowiednia regeneracja, ponieważ są obolali po trzech tak intensywnych dniach - mówi trener Andrzej Kędra, prezes BKSJJ. - Dopiero później będziemy mogli rozpocząć przygotowania do World Games czyli olimpiady w sportach nieolimpijskich, która odbędzie się w 2017 r. również we Wrocławiu. Bracia Szubowie chlubnie nawiązują do najlepszych tradycji naszego klubu, tj. do multimedalistów Łukasza Sieńczaka i Pawła Michalskiego oraz braci Artura i Przemysława Czoporów. Mają juz na swoim koncie brąz z MŚ młodzieżowców wywalczony dwa lata temu w Rumunii. W tym roku jest srebro, więc do kompletu brakuje im jeszcze złota. Mają na to szanse w przyszłości, gdyż jako trener kadry w duo systemie mogę powiedzieć, że bracia nie odbiegają w niczym od światowej czołówki. Brakuje im jeszcze otrzaskania w zawodach międzynarodowych, tak by mogli się dać poznać również i sędziom. Często o zwycięstwie decydują niuanse, zwłaszcza przy systemie duo, gdzie podobnie jak w gimnastyce czy łyżwiarstwie figurowym liczą się subiektywne oceny arbitrów - komentuje sensei Andrzej Kędra. Przed naszymi zawodnikami otwierają się ciekawe perspektywy. Ich realizacja wymaga jednak wielu wyrzeczeń. Łukasz Szuba pracuje i studiuje zaocznie na 2 roku krakowskiej AGH. Natomiast Marcin jest uczniem krośnieńskiej "naftówki" i czeka go w tym roku szkolnym egzamin maturalny.

Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu dziękuje swoim sponsorom: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmie POLIKAT SA Brzozów, firmie EL-BUD Centrum Elektryczne, firmie ALTA Grupa Polskich Sklepów PASSA, firmie ELEO-BUDMAX Brzozów oraz firmie biuropromocji.pl. (brzozow.pl

Fot w galerii: Andrzej Kędra

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 grudzień 2016 15:16
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne