Menu
Dzisiaj jest: 6 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Dominika, Laura, Norbert

Pomaganie innym to już u nas tradycja - „Szlachetna Paczka” po raz drugi w progach brzozowskiego Gimnazjum

fot.arch. Gimnazjum Brzozów fot.arch. Gimnazjum Brzozów

Społeczność naszej szkoły- Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie ponownie wzięła udział w XVI edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Swój debiut w tej inicjatywnie mieliśmy w ubiegłym roku, a że sprawił nam on wszystkim mnóstwo radości, postanowiliśmy także tym razem podjąć wyzwanie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Podobnie jak poprzednio, swoim działaniem objęliśmy konkretną, pozostającą w bardzo trudnej sytuacji materialnej rodzinę zamieszkującą gminę Brzozów. Pierwszym krokiem na drodze budowania wsparcia dla tych ludzi, było zapoznanie się z ich potrzebami, a następnie, zorganizowanie na terenie szkoły zbiórki produktów, których brak najbardziej przeszkadza potrzebującym w codziennym funkcjonowaniu. I tym razem okazało się, że idea szlachetności nie jest obca członkom naszej szkolnej społeczności. Niezwykła ofiarność uczniów, członków grona pedagogicznego oraz indywidualnych darczyńców pozwoliła nam zgromadzić ogromną ilość produktów spożywczych, artykułów przemysłowych, kosmetyków, zabawek, przyborów szkolnych, ubrań oraz podstawowych elementów wyposażenia gospodarstwa domowego. Zebrane dary zostały przekazane przez opiekuna rodziny potrzebującym, a ich prezentowy wygląd z pewnością będzie prawdziwym upominkiem bożonarodzeniowym.

Mamy nadzieję, że okazane w ten sposób wsparcie pomoże naszym bliźnim w stworzeniu prawdziwie świątecznej atmosfery i stanie się niejako promykiem nadziei na lepszą przyszłość.

Jednocześnie jesteśmy przekonani, że ogromne zaangażowanie uczniów naszej szkoły w tę akcję jest niezbitym dowodem nie tylko na istnienie u każdego z nas potrzeby niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, ale przede wszystkim na dojrzałość empatyczną naszej młodzieży.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za solidarność w czynieniu dobra, a w sposób szczególny członkom grona pedagogicznego, darczyńcom indywidualnym oraz uczniom naszej szkoły, tj.: Kamilowi Pytlakowi, Roksanie Kudła, Julii Czuchra, Radosławowi Suska, Krzysztofowi Suplowi  z klasy Ib; Emilii Pelc, Jowicie Szul, Przemysławowi Bieńczakowi, Jakubowi Rzedzickiemu, Izabeli Rzepce, Karolowi Czyżowi, Sylwii Stachowicz, Wiktorii Cichockiej, Łukaszowi Biedce, Kacprowi Pierożakowi z klasy Ic; Weronice Leń, Patrycji Chrobak, Zuzannie Mazur, Ewie Dziedzic, Marii Niecko z klasy Id; Adamowi Potocznemu, Zuzannie Sowińskiej, Wiktorowi Wasylewiczowi, Michałowi Terefenko z klasy IIa;  Mateuszowi Antkowskiemu, Joachimowi Ficowi, Darii Burnat z klasy IIb; Michałowi Lepuckiemu, Kamilowi Jaroszowi, Kamili Głowacz, Fabianowi Sobocie z klasy IIc; Gabrieli Ochałek z klasy IId; Annie Stachowicz, Natalii Siwak, Kamili Kopczyk, Karolowi Karasiowi, Beacie Gębacz, Gabrieli Szelest, Darii Pietryce, Michalinie Ciesielskiej, Annie Gładysz, Karolowi Bąkowi z klasy IIIa;  Annie Krzysztyńskiej, Julii Łach, Klarze Florek, Dominice Stock, Kornelii Kuś, Oliwii Wolańskiej, Patrycji Burnat, Natalii Tomoń, Kamilowi Gazdowiczowi, Hubertowi Ogrodnikowi z klasy IIIb; Sebastianowi Wydro z klasy IIIc oraz jednemu pragnącemu zachować anonimowość uczniowi.

Oprócz wyżej wymienionych nazwisk, nie sposób zapomnieć o uczniach  wspomagających naszą pracę w sposób techniczny tj.: o Michale Oleniaczu, Klaudii Grab, Oskarze Niewiadomskim z klasy I c oraz Bartłomieju Dragule i Maksymilianie Chudzikiewiczu z klasy III a.

Monika Pietryka

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 grudzień 2016 15:46
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne