Menu
Dzisiaj jest: 28 Wrzesień 2023    |    Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
Magdalena Korona
reklama
Józef Gdański
reklama

VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

fot. arch ZS Grabownica Starzeńska fot. arch ZS Grabownica Starzeńska

 11 lutego w Zespole Szkół w Grabownicy Starzeńskiej odbył się VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli pracujących w naszej szkole: Panią Klaudię Frant – Podulka, Panią Małgorzatę Mazur, Panią Monikę Kostecką – Wójcik, Panią Magdalenę Pietrasz i Panią Małgorzatę Potoczną.

 W tym roku pobiliśmy rekord, gdyż zawitało do nas łącznie 40 uczestników (dwukrotnie więcej niż podczas ostatniego konkursu) – przedstawicieli gimnazjów z Dydni, Górek, Izdebek, Jasionowa, Trześniowa, Humnisk, Turzego Pola, Jasienicy Rosielnej, Domaradza, Grabownicy Starzeńskiej i Brzozowa. Podczas trwającego kilka godzin przeglądu mieliśmy możliwość usłyszeć 3 zespoły, 1 duet i 25 solistów, którzy wykonywali piosenki w języku angielskim (2 zespoły, 1 duet i 21 solistów), niemieckim (1 zespół, 3 solistów) i po raz drugi w historii konkursu  – w języku francuskim (1 solista). Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Stachura z klasy 1b oraz Julia Irzyk i Alicja Woś z klasy 3a.

Do oceniania wszystkich uczestników konkursu zostało powołane specjalne jury
w składzie: Przewodniczący – Pan Zygmunt Podulka, członkowie: Pani Marzena Kopija –Rąpała, Pani Gabriela Kiepura i Pani Renata Żaczek. Komisja stanęła przed trudnym zadaniem, gdyż poziom, który zaprezentowali wykonawcy, był bardzo wysoki. Decyzją jurorów przyznano trzy miejsca dla zespołów, trzy miejsca dla solistów, a oprócz tego dwa wyróżnienia dla solistów. I tak w pierwszej trójce wśród solistów znaleźli się  kolejno:

 1. Julia Łach z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie
 2. Sabina Kułak z Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach
 3. Weronika Żak z Zespołu Szkół w Turzym Polu

Wśród wyróżnionych natomiast znalazły się następujące wokalistki:

Martyna Wrona z Zespołu Szkół w Turzym Polu

Julia Irzyk z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej

Z kolei najwyższe noty w drugiej kategorii uzyskali przedstawiciele następujących szkół:

 1. Zespół Szkół w Trześniowie w składzie: Paulina Wojtuń, Jolanta Ryba, Jakub Pelc, Bartłomiej Krawiec, Maciej Kołodziej 
 2. Zespół Szkół w Jasionowie w składzie: Julia Fiedeń, Emila Duplaga, Anna Zawada, Aleksandra Pelczar, Anita Urban
 3. Zespół Szkół w Dydni w składzie: Katarzyna Kot, Martyna Folta, Zuzanna Stadnik

Oprócz nagród głównych i wyróżnień każdy uczestnik VI Gimnazjalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Grabownicy Starzeńskiej otrzymał dyplom uczestnictwa. Wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dla uczestników konkursu dokonała dyrekcja Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej w towarzystwie przybyłych z tej okazji przedstawicieli władz lokalnych – Zastępcy Burmistrza Brzozowa – Pana Stanisława Pilszaka, Naczelnika Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu – Pani Magdaleny Pilawskiej, Radnego Rady Powiatu Brzozowskiego, a zarazem Sołtysa Sołectwa Grabownica Starzeńska – Pana Dominika Arendarczyka, Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie – Pana Kazimierza Tympalskiego, Radnego Rady Miejskiej w Brzozowie – Pana Kazimierza Zajdla, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska – Pana Tadeusza Stępnia. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie naszego konkursu swoją obecnością i za życzliwe słowa pod naszym adresem.

Warto również wspomnieć, jak ogromną rolę w przygotowaniu i przebiegu konkursu odegrali sponsorzy, którzy ufundowali nagrody dla laureatów: Burmistrz Brzozowa – Pan Józef Rzepka; Starosta Powiatu Brzozowskiego – Pan Zygmunt Błaż; Radny Rady Powiatu Brzozowskiego i Sołtys Sołectwa Grabownica Starzeńska – Pan Dominik Arendarczyk; Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie: Pan Kazimierz Tympalski; Radny Rady Miejskiej w Brzozowie – Pan Kazimierz Zajdel; Prezes Lokalnej Grupy Działania „ZIEMIA BRZOZOWSKA” Pan Janusz Draguła; Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska – Pan Tadeusz Stępień; Prezes Spółdzielni Handlowej „Gra-Star” – Pan Dariusz Irzyk; Prezes firmy „Mega – Mont” – Pan Maciej Irzyk; Prezes firmy „Trans – Mar” – Pan Marcin Szklarz; Prezes firmy „Szew – Bet” – Pan Wiesław Szewczyk Prezes firmy „Produkcja – Handel – Transport” – Pan Andrzej Piotrowski; Właściciele Piekarni „Małgosia” w Grabownicy Starzeńskiej – Państwo Małgorzata i Robert Stabryłowie

            Na koniec chcielibyśmy jeszcze podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak sprawnego przebiegu konkursu, a zwłaszcza Panom z Brzozowskiego Domu Kultury, którzy zadbali o odpowiednie nagłośnienie. Mamy cichą nadzieję, że w kolejnej edycji naszego konkursu spotkamy się w równie licznym gronie.

Monika Kostecka-Wójcik

Ostatnio zmienianywtorek, 14 luty 2017 17:30
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne