Menu
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Marzenia spełnione - Historyczny medal dziewcząt z Grabownicy

fot. arch. Zespołu Szkół w Grabownicy fot. arch. Zespołu Szkół w Grabownicy

   28 marca odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Impreza miała miejsce w rzeszowskim ROSIRZE, a wzięły w niej udział następujące zespoły: SP Padew Narodowa, Niepubliczne Gimnazjum „Morawa” Przemyśl, SP Grabownica oraz drużyna pełniąca rolę gospodarza – SP nr 33 Rzeszów.

Po krótkiej odprawie przyszedł czas na poznanie par półfinałowych. Do rozstawionych drużyn z Przemyśla i Rzeszowa (oba zespoły z tego samego okręgu) dodano pozostałe ekipy. Los tak chciał, że pierwszy mecz miałyśmy rozegrać z Przemyślem.

Już od pierwszego gwizdka wiadomo było, że będzie to ciężkie spotkanie. Pomimo tego, że grałyśmy przeciwko zawodniczkom ligowym to do samego końca próbowałyśmy „gonić wynik”. Po pierwszych dwóch kwartach różnica była niewielka, bo zaledwie 4 punkty. Jednak w drugiej połowie brakło nam szczęścia i umiejętności. Ostateczny rezultat to: 25:44. Pomimo porażki nadzieja na medal wciąż tliła się w naszych sercach. Po 20 minutach przerwy rozpoczęła się walka o brąz. Naszym przeciwnikiem miała być Padew Narodowa, którą wysoko ograł Rzeszów. Od pierwszego gwizdka nasze zawodniczki pokazały dużą wolę walki i przewaga Grabownicy cały czas rosła. Do ostatnich minut kontrolowałyśmy przebieg gry i nie dałyśmy rywalkom zmniejszyć różnicy punktów na mniejszą niż 20. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 59:32, a co za tym idzie brązowym medalem.

Jest to pierwszy, historyczny krążek wywalczony przez dziewczyny z naszej szkoły. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy najlepszą, amatorską drużyną na Podkarpaciu, ponieważ rywalki z Przemyśla i Rzeszowa od lat grają w lidze i zajmują w niej czołowe lokaty. Ponadto są to szkoły sportowe, które mają przynajmniej 10 godzin WF tygodniowo, przy naszych czterech. Dlatego końcowy sukces smakuje jeszcze lepiej. Jednak mamy świadomość, że nie należy spocząć na laurach i przed nami jeszcze sporo ciężkiej pracy. Drużyna wystąpiła w składzie: Choma Małgorzata, Cyptor Karolina, Gratkowska Weronika, Grudz Karolina, Jędryczka Wioletta, Kopleńska Justyna, Król Julita, Mazur Patrycja, Oleniacz Emilia, Sylwia Płonka, Podczaszy Martyna, Trześniowska Monika, Zajdel Aleksandra.

Z tego miejsca chciałybyśmy złożyć serdeczne wyrazy podziękowania naszej trenerce pani Barbarze Ruchlewicz oraz panom Jarosławowi Władyce i Marcinowi Szaro ze szkółki koszykarskiej w Brzozowie za cenne rady. Słowa wdzięczności kierujemy również do naszych koleżanek i kolegów ze szkoły, którzy liczną grupą, wraz z opiekunami panami: Dariuszem Barańskim i Bartłomiejem Zajdlem, pojechali nam kibicować.

Aleksandra Zajdel

Od redakcji: Nasze gratulacje dla usportowionych dziewcząt i Pani trener.

Ostatnio zmienianypiątek, 06 kwiecień 2018 20:06
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne