Menu
Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

dnibrzozowa1

plus brzozow
reklama
reklama

Najlepsi uczniowie z gminy Brzozów nagrodzeni!

fot. Dominik Rzepka fot. Dominik Rzepka

       Zakończenie roku szkolnego jest niewątpliwie najwłaściwszym momentem do patrzenia z optymizmem i nowymi wyzwaniami w przyszłość, lecz w szczególności do weryfikacji, dokonania ocen i podsumowań  kończącego się roku szkolnego 2018/2019.

      W dniu 18  czerwca br., w przededniu zakończenia roku szkolnego 2018/2019 Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński , Zastępca Burmistrza Przemysław Leń oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Polityki Społecznej i Zdrowia Stefan Szarek spotkali się zarówno z uczniami z placówek oświatowych gminy Brzozów będącymi laureatami oraz finalistami konkursów przedmiotowych i sportowych  szczebla wojewódzkiego, jak również ich nauczycielami prowadzącymi oraz  rodzicami.

Burmistrz podziękował  wszystkim za całoroczny trud, wysiłek, zaangażowanie oraz wręczył w asyście Zastępcy Przemysława Lenia okolicznościowe listy gratulacyjne, życząc uczniom jak najlepszych wyników w nauce w nadchodzącym roku szkolnym oraz spełniania wszelkich planów i marzeń, natomiast pedagogom dalszych sukcesów zawodowych niosących satysfakcję z wykonywanej pracy.

Wśród nagrodzonych przez Burmistrza laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego znaleźli się następujący uczniowie z placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest gmina Brzozów:

–Milena Bryś – laureatka etapu wojewódzkiego  Kuratoryjnego Konkursu z Języka Niemieckiego oraz  finalistka etapu wojewódzkiego  Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego /nauczyciele prowadzący: Krystyna Korab, Bogumiła Boroń/,

–Kamil Gibała – laureat etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu  Tematycznego Podkarpacki Baltie 2019/nauczyciel: Barbara Niecko/,

-Jagoda Sawka – finalistka Kuratoryjnego Konkursu z Chemii /nauczyciel: Kinga Zajdel/,

–Mateusz Pytlak  – finalista Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Historii /nauczyciel: Karol Janusz/,

Karolina Smoleń -– finalistka etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego /nauczyciel: Małgorzata Wojtuń/,

-Konrad Wolanin  – finalista Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego /nauczyciel: Lidia Gładysz/ oraz

-Karol Kukuliński  – finalista  etapu wojewódzkiego Konkursu Fizycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty /nauczyciel: Wiesław Filak/.

W zakresie osiągnięć sportowych  w roku szkolnym 2018/2019 wyróżnienie Burmistrza Brzozowa otrzymali:

– Jakub Pilawski – zdobywca I miejsca na etapie wojewódzkim biegu na 1000 m jak również I miejsca  w etapie wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych /nauczyciel: Dariusz Wątróbski/,

– Oliwia Fejdasz – zwyciężczyni  etapu wojewódzkiego zawodów w pływaniu stylem motylkowym na 50 m /nauczyciel: Jolanta Obara/,

– Szymon Szmyd –  zdobywca dwóch trzecich miejsc  w ramach etapu wojewódzkiego biegu na 1500 m oraz Indywidualnych Biegów Przełajowych /nauczyciel: Jan Piotrowski/,

– uczniowie SP w Grabownicy Starzeńskiej przygotowani pod okiem opiekuna Barbary Ruchlewicz, który zajęli trzecie miejsce w Wojewódzkich Zawodach w Piłce Koszykowej: Małgorzata Choma,  Klaudia Myćka, Karolina Pach, Wiktoria Piś, Aleksandra Zajdel, Martyna Kozłowska, Julita Król, Patrycja Mazur, Karolina Targowska, Emilia Podulka, Gabriela Ryba oraz Oliwia Gacek,

– Hubert Frydryk – zdobywca I miejsca  w finale wojewódzkim w szachach klasycznych /opiekun: Ryszard Sołtysik/,

–   Daniel Sławęcki  który zajął trzecie miejsce podczas finału wojewódzkiego w skoku w dal /opiekun: Andrzej Kędra/,

– Paweł Sowiński –  zdobywca dwóch pierwszych miejsc  podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach do lat dziesięciu i Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz

– Joanna Fic, Dawid Tomkiewicz, Jakub Tomkiewicz i Szymon Tomkiewicz– zdobywcy  tytułu wicemistrza podczas  Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych /opiekun: Krzysztof Gołąb/.

Burmistrz przyznał ponadto dodatkowe wyróżnienia  młodym aktorom  Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu  przygotowującym się pod okiem opiekuna Renaty Kośmider oraz członkom Zespołu Tanecznego „GAG” z Turzego Pola, którego opiekunem od wielu lat jest Marek Grządziel. (RavF)

Fot w galerii: Dominik Rzepka

Ostatnio zmienianyśroda, 19 czerwiec 2019 16:08
Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne