Menu
Dzisiaj jest: 7 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

przedzimowo

Dni Seniora w brzozowskim Przedszkolu nr 2

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Brzozowie fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Brzozowie

     Nasze przedszkole w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.  Głównym celem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury. Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

     W związku z powyższym w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić Ogólnopolski Dzień Seniora, który przypada na dzień 14 listopada. To bardzo ważne święto i doskonała okazja do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym społeczeństwie. Mądrość i doświadczenie życiowe to wartości absolutnie nie do przecenienia. Z tej okazji przedszkolaki z grupy integracyjnej „Muzykanci” pod opieką swoich wychowawców, przygotowały montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Wszystkim Seniorom”. Już 8 go listopada gościliśmy w przedszkolu Seniorów, czyli emerytowanych pracowników naszej placówki. Kolejnego dnia – 9 listopada, na widowni w przedszkolu zasiedli Seniorzy z Uniwersytetu III Wieku w Brzozowie, a w godzinach popołudniowych występ naszych małych aktorów obejrzeli ich Rodzice. Z kolei dnia 15 listopada dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie przed swoimi kochanymi Babciami i Dziadkami. Były wiersze, życzenia, dobre rady, piosenki o młodych latach życia, a na zakończenia każdego niepowtarzalnego występu nasi milusińscy odśpiewali głośne sto lat dla wspaniałych gości. Po występach był czas na degustację słodkości, wręczanie drobnych upominków w postaci piernikowych serc, a także wspólne rozmowy, które wywoływały uśmiech na wszystkich twarzach.

Trzeba przyznać, że pod promiennymi uśmiechami ukryły się prawdziwe emocje… Nie zabrakło słów uznania dla Seniorów: „Kochani Seniorzy, za wszystko Wam dziękujemy…”

Jadwiga Krokis

Ostatnio zmienianyśroda, 23 listopad 2022 01:52
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne