Menu
Dzisiaj jest: 8 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

przedzimowo

Przysietnica. Roztańczone przedszkolaki

fot. Gmina Brzozów fot. Gmina Brzozów

     Na zaproszenie odpowiedziało 32 uczestników z opiekunami. Każde przedszkole przygotowało dwa dowolne układy taneczne do wybranych utworów.

    Na wstępie głos zabrał p. Wiesław Pałka, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  w Przysietnicy, który powitał zaproszonych gości: p. Mariolę Pilszak Przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku, p. Józefa Barana Dyrektora Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół (ZEAS) w Brzozowie, p. Renatę Kwiecińską główna księgową ZEAS w Brzozowie, p. Mateusza Podkula kustosza Muzeum Regionalnego w Brzozowie oraz wszystkich uczestników, życząc udanych występówi miłych wrażeń.

Przegląd rozpoczął się występem dziewczynek z Przedszkola Niepublicznego Sługi Bożej Siostry Leonii Nastał Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Starej Wsi: Kornelii Tomoń, Małgorzaty Drożdżal, Igi Milczanowskiej oraz Martyny Kędry, które zaprezentowały tańce do utworów „The Black Pearl” i „Wesoły Żeglarz”. Dzieci do występu przygotowała  p. Monika Data.

Kolejne na scenie pojawiły się dziewczynki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Humniskach: Lilianna Górniak, Martyna Pietrasz, Lena Niemiec i Klaudia Żuber, które żywiołowo wykonały „Taniec kowbojski” oraz „Kolorowy taniec”. Dzieci do występu przygotowała p. Ewa Kułak – Owsiana.

Przegląd uatrakcyjniały również pozakonkursowe występy dzieci z naszego przedszkola. Grupa „Biedronki” umiliła czas wszystkim gościom swoim tańcem do utworu „Up”.

Następnie na scenie pojawili się tancerze z Przedszkola Samorządowego Nr 2z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie. Aleksandra Tarnawczyk, Milena Szarek, Adam Dudycz i Filip Kędra pięknie zatańczyli „Taniec z pomponami”, następnie zobaczyliśmy również występ samych dziewczynek w „Tańcu Stokrotek”. Dzieci były przygotowane pod czujnym okiem p. Olimpii Jagieły- Bodzioch.

Dwa piękne występy w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Św. Jana Pawła II w Starej Wsi to kolejne taneczne popisy. Alicja Skarbek, Alicja Wrona, Kornelia Sobaś i Izabella Zając zaprezentowały nam „Taniec kwiatów” oraz „ Taniec kurczaków”. Dziewczynki trenowały z pomocą p. Magdaleny Podulki.

Po tych występach wszyscy zebrani w atrium zostali zaproszeni do zabawy przy piosence „Małe wygibasy”, a układy ruchowe do niej podpowiadały dziewczynki z grupy „Pszczółki”.

Po chwili na scenie zrobiło się bardzo romantycznie i nastrojowo. A to za sprawą kolejnych tancerzy z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Błogosławionej siostry Celestyny Faron w Brzozowie: Kai Krauz, Ryszarda Draguły, Zofii Piotrowskiej i Jana Niezgodzkiego. Zatańczyli oni do utworu Eda Sheerana, a później zaprezentowali dynamiczny układ współczesny do piosenki Cleo. Dzieci do występu przygotowała p. Izabela Szałajko.

Kolejne na scenie pojawiły się dziewczynki z Przedszkola Samorządowego w Grabownicy Starzeńskiej. Jagoda Wojtowicz, Roksana Antoń, Patrycja Jaśkiewicz i Karolina Sąsiadek przeniosły nas w świat hiszpańskich rytmów, prezentując taniec hiszpański, a następnie wspaniale zatańczyły do piosenki „What makes you beautiful”. Dzieciom taneczne kroki pomagały nauczyć się i zapamiętać panie Agnieszka Burnati Martyna Jacek.

Po tym występie znów przyszedł czas na chwilę przerwy od zmagań konkursowych. Grupa „Słoneczka” z naszego przedszkola pochwaliła się pięknym wykonaniem tańca do utworu „Mamma Maria”.

Następnymi uczestnikami przeglądu były dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Humniskach. Maja Puszkar, Brajan Kułak, Nikola Puszkar i Brajan Kustra zaprezentowali nam taniec do utworu „Warm rain” a później „dali czadu” przy „Tańcu Minionków”. Dzieci do występu przygotowała p. Klaudia Lisowska.

Na koniec przeglądu wystąpiły dzieci z naszego przedszkola. Maja Brzeżawska i Aleksander Duplaga pięknie zatańczyli „Tango”. Dzieci do występu przygotowała p. Anna Rafalska. Następnie na scenie pojawili się Lilla Gładysz i Gabriel Mikoś, którzy wykonali taniec do utworu „Grease”. Dzieci trenowały pod okiem p. Magdaleny Dudek.

Całe spotkanie poprowadzili uczniowie naszej szkoły Roksana Paszkiewicz i Olivier Szczepek.

Wszystkie występy zostały entuzjastycznie przyjęte i nagrodzone wielkimi brawami, a wesoły nastrój taneczny udzielił się zgromadzonej w atrium publiczności. Dzieci dały się porwać melodii i chętnie poruszały się w rytm muzyki.

Na zakończenie spotkania dyrektor p. Wiesław Pałka, wicedyrektor p. Marta Szczepek, oraz goście p. Mariola Pilszak i p. Józef Baran wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody. Podziękowania otrzymali również opiekunowie dzieci, dyrektorzy przedszkoli i zaproszeni goście.

Mamy nadzieję, że taniec nadal będzie towarzyszył w życiu dzieci, na każdych poszczególnych etapach ich rozwoju. Nie możemy się już doczekać następnego roku, kiedy to kolejni tancerze zaprezentują swoje umiejętności.

Joanna Szczepek, Barbara Zubel

Fot. Gmina Brzozów

Ostatnio zmienianysobota, 13 maj 2023 15:31
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne