Menu
Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

Szkoła Podstawowa w Turzym Polu. XVII Prezentacje Artystyczne

fot. Justyna Zimoń fot. Justyna Zimoń

     7 czerwca w naszej szkole po raz 17. odbyły się Prezentacje Artystyczne im. prof. Waleriana Pańki, do których powróciliśmy po przerwie spowodowanej pandemią. Na naszej skromnej, ale własnej scenie gościliśmy zespoły taneczne, solistów, aktorów i artystów z całego Podkarpacia.

Była to, jak powiedziała pani dyrektor Zuzanna Konieczna w swoim przemówieniu, prawdziwa uczta artystyczna dla ducha i naszych zmysłów, ale także, a właściwie przede wszystkim wspaniała i wesoła zabawa, z czego z pewnością cieszyłby się Prof. Walerian Pańko, który był człowiekiem radosnym oraz kochał taniec, muzykę i spotkania z ludźmi.

Tegoroczne Prezentacje Artystyczne poprowadziły uczennice klasy ósmej: Milena Mazur i Andżelika Szmyd. Po krótkim wstępie oddały głos pani dyrektor Zuzannie Koniecznej, która serdecznie powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: pani poseł Joanna Frydrych, pan Szymon Stapiński – burmistrz Gminy Brzozów wraz ze swoim zastępcą panem Mariuszem Bieńczakiem, serdeczny przyjaciel naszej szkoły dyrektor Delegatury NIK w Rzeszowie – pan Wiesław Motyka, pani Edyta Gawrońska – siostrzenica prof. Waleriana Pańki oraz pan Józef Górny – były poseł oraz wiceprezes NIK, również wieloletni przyjaciel naszej społeczności. Pani dyrektor powitała również pana Zbigniewa Cyganika – Radnego Rady Miejskiej, pana Roberta Federczaka – sołtysa Turzego Pola, Radę Rodziców z panią Dorotą Kogut na czele, pana Kazimierza Barańskiego,  uczniów szkoły i wszystkich, którzy przyszli obejrzeć występy.

Po przemówieniu pani dyrektor oraz odczytaniu przez nią listu do uczestników prezentacji, który skierowała w imieniu Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Uniwersytetu Śląskiego pani Ewa Żurawska, głos zabrała pani poseł Joanna Frydrych, która dziękując za zaproszenie, przekazała naszej szkole list gratulacyjny oraz ryciny przedstawiające Warszawę. Następnie do zebranych w sali słowo skierował pan burmistrz – Szymon Stapiński. Wspomniał on postać prof. Pańki jako wspaniałego polityka i samorządowca i dziękując za zaproszenie, przekazał słodycze dla dzieci. Kolejno na scenie wystąpił Dyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Rzeszowie. Podziękował, m.in. Gronu Pedagogicznemu za podjęcie trudu reaktywacji prezentacji i odczytał list, który Prezes NIK – pan Marian Banaś skierował do dyrekcji szkoły. Pani Edyta Gawrońska, siostrzenica Profesora, również zabrała głos, podkreślając aspekt radości ze wspólnego spotkania i zabawy.

W tegorocznych Prezentacjach Artystycznych im. prof. Waleriana Pańki wystąpili aktorzy, soliści, zespoły, instrumentaliści i wokalistki według następującej kolejności:

– SZKOLNY TEATR z SP TURZE POLE z przedstawieniem pt.  „AWANTURKA Z PODWÓRKA” (instruktorki: Anna Błaszczak, Maria Pelc)

– OLIWIA PASTERNAK – solistka ZESPOŁU „DŻET” z  NIEBYLCA w układzie „BUŁAWA” (instruktor: Agnieszka Cynar )

– Wokalistki  MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY w BOGUCHWALE : Julia Głowiak, Julia Warzybok, Anita Wolan i Maja Lubas ( instruktor: Małgorzata Boć )

– ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KALINA” grupa młodsza „SUITA TAŃCÓW LASOWIACKICH”  NIEBOCKA (instruktor: Beata Ziółkoś-Florek)

– ZESPÓŁ TAŃCA ESTRADOWEGO „GAG” z SP TURZE POLE w układzie „ALE CYRK” (instruktor: Marek  Grządziel)

– ZESPÓŁ „IMPULS” gr. młodsza z PAKOSZÓWKI (instruktor: Adam Robel)

– ZESPÓŁ „ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI” z PS nr 1 w BRZOZOWIE w układzie „BRATNIE DUSZE” (instruktor: Maria Patryn)

– MAŻORETKI „DŻET” z NIEBYLCA w układzie  „BLASK GWIAZD”

– ZESPÓŁ „LAWENDA MINI ” z GOK ZARSZYN z siedzibą w NOWOSIELCACH (instruktorzy: Katarzyna i Paweł Kuliga)

– ZESPÓŁ „IMPULS” gr. starsza z PAKOSZÓWKI układzie „POM PON”

– MAŻORETKI „DŻET” z NIEBYLCA w układzie „FAJERWERKI

– Uczniowie z SP TURZE POLE z piosenką w języku angielskim „LET IT GO” (instruktor : Renata Hałka)

– Instrumentalista i wokalistki z SP TURZE POLE: Jakub Wrona , Milena Mendyka, Ewa Wojtoń, Nella Potocka (instruktor: Maciej Tymkiewicz)

– ZESPÓŁ „TURZAKI PRZEDSZKOLAKI” z SP TURZE POLE (instruktorki: Justyna Nowak, Magdalena Wasilewska)

– ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA  „KALINA” grupa starsza z Niebocka w układzie „SUITA TAŃCÓW ŻYWIECKICH”

– ZESPOŁ „IMPULS” gr. starsza z Pakoszówki w układzie „BATON”

– ZESPÓŁ „ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI” z PS nr 1 w BRZOZOWIE w układzie „PERFECT”

– ZESPÓŁ „PROMYCZKI” z NIEBYLCA w układzie „BOSMAN – AHOJ”

– ZESPÓŁ TAŃCA ESTRADOWEGO „GAG” z SP TURZE POLE w układzie „JAK FENIKS Z POIOŁÓW”

– ZESPÓŁ „LAWENDA” z GOK ZARSZYN z siedzibą w NOWOSIELCACH

– ZESPÓŁ WOKALNY z SP TURZE POLE z piosenką  „NIE BÓJ SIĘ CHCIEĆ” (instruktor: Anna Błaszczak)

– OLIWIA KUŚ z SP TURZE POLE z piosenką „LALECZKA Z SASKIEJ PORCELANY”

– ZESPÓŁ „PROMYCZKI” z Niebylca w układzie „BALONOWA POLECZKA”

Wszystkie występy były przygotowane na wysokim poziomie oraz pokazywały wielkie talenty dzieci i młodzieży, a także pracę i wysiłek nauczycieli wkładany w ich rozwijanie. Uczestnicy oraz instruktorzy otrzymali na zakończenie prezentacji pamiątkowe dyplomy za przygotowanie i udział w prezentacjach, a także prezenty od Najwyższej Izby Kontroli oraz puchary ufundowane przez Burmistrza Brzozowa. W tym roku organizatorzy postanowili wyróżnić także młode talenty, przyznając nagrody specjalne w postaci spersonalizowanego dyplomu z tytułem „Taneczny talent” oraz złoty medal, którego fundatorem było Stowarzyszenie Młodzi dla Brzozowa.

Spotkanie tak wielu osób w naszej szkole było bardzo dobrą okazją do podziękowania tym, którzy nieustannie i bezinteresownie nas wspierają. Tytuł „Przyjaciela Szkoły” i specjalne przygotowany grawer otrzymali: p. Marian Banaś – Prezes Najwyższej Izby Kontroli, p. Wiesław Motyka – Dyrektor Delegatury NIK w Rzeszowie, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Uniwersytetu Śląskiego oraz p. Wacław Furmanek – Prezes Uzdrowiska Wysowa Zdrój.

Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, po którym głos zabrała jeszcze pani Agnieszka Cynar  – instruktor zespołu Dżet i Promyczki. Dziękowała pani dyrektor szkoły za pamięć o amatorskich zespołach, które prężnie działają, rozwijając talenty i potencjał dzieci, a nasze Prezentacje Artystyczne są miejscem, w którym mogą się pokazać szerszej publiczności.

Prezentacje Artystyczne w Turzym Polu to cykliczne, wspaniałe spotkania, podczas których mogą wspólnie zebrać się miłośnicy rożnych dziedzin Sztuki, zarówno Ci najmłodsi – przedszkolaki, jak i Ci starsi – uczniowie szkolni, nauczyciele i rodzice. To impreza, która z pewnością kontynuuje myśl Profesora Waleriana Pańki, prezentuje wysoki poziom talentów młodych ludzi i organizacji, z której Profesor na pewno byłby dumny.

Serdecznie dziękujemy:

– Panu Marianowi Banasiowi – Prezesowi Najwyższej Izby Kontroli oraz Panu Szymonowi Stapińskiemu – Burmistrzowi Brzozowa za objęcie patronatem XVII Prezentacji Artystycznych im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu

– Panu Wacławowi Furmankowi – Prezesowi Uzdrowiska Wysowa Zdrój

– Stowarzyszeniu Młodzi dla Brzozowa

– Panu Wiesławowi Motyce – Dyrektorowi Delegatury NIK w Rzeszowie

– Pani Marii Strzałce z Piekarni w Przysietnicy

– Panu Kazimierzowi Barańskiemu

– Radzie Rodziców SP Turze Pole

– Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi SP Turze Pole

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pana Marka Grządziela – pomysłodawcy Prezentacji oraz koordynatora XVII edycji imprezy.

Najwyższa Izba Kontroli (????????????)

NSZZ Solidarność Uniwersytetu Śląskiego

Gmina Brzozów

Stowarzyszenie Młodzi Dla Brzozowa

Uzdrowisko Wysowa SA

Papranie na Ścianie

tekst: Justyna Nowak, Zuzanna Konieczna

fot. Justyna Zimoń

zobacz galerię zdjęć KLIKNIJ

Ostatnio zmienianyniedziela, 11 czerwiec 2023 20:53
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne