Menu
Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

KGW w Przysietnicy - zwycięzcą „Bitwy Regionów”

fot. UG Brzozów) fot. UG Brzozów)

      W konkursie, który odbył się wczoraj w Parku Jordanowskim w Brzozowie podczas imprezy „Folklor ze smakiem” udział wzięło 13 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu brzozowskiego, krośnieńskiego i sanockiego. Naszą gminę reprezentowały KGW z: Koło Gospodyń Wiejskich w Grabownicy Starzeńskiej, Przysietnicy i Starej Wsi. Na swoich stoiskach, oprócz potraw konkursowych panie serwowały, także chlebuś ze smalcem, pierogi, ciasta i ciasteczka oraz orzeźwiającą lemoniadę i domowe soki.

Jury w składzie: przewodniczący Mariusz Szwed – finalista 3. sezonu programu kulinarnego MasterChef TVN, Małgorzata Chmiel - prezes prężnie działającej organizacji  Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie oraz Agnieszka Kluz-Wanat z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie dokonała oceny potraw konkursowych.

Pierwsze miejsce zajęło KGW w Przysietnicy za Kieszonki schabowe z borowikami, drugie miejsce KGW w Niewistce za kartacze nadziewane kapustą i grzybami, a trzecie KGW w Długiem za żurek z grzybami okraszony boczkiem.

Wydarzenie uświetniły występy Kapeli Ludowej “Rymanowianie” oraz Kapeli Ludowej “Piasty”. ????

Jedną z atrakcji tego niedzielnego popołudnia był pokaz gotowania na olbrzymiej patelni. Mariusz Szwed - finalista 3. edycji programu kulinarnego MasterChef TVN przygotował dla uczestników imprezy przepyszną potrawę z dziczyzny. Tego w Brzozowie jeszcze nie było.

Nie obyło się również bez atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy bawili się na dmuchańcach. Było też malowanie twarzy oraz malowanie na stretchu, które zapewniały pracownice Zespół Świetlic Środowiskowych.

Całość wydarzenia poprowadziła Agnieszka Adamska z Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Brzozowa i Starosta Brzozowski, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Brzozowski Dom Kultury.

Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy, a za nasze Koło trzymamy kciuki podczas wojewódzkiego finału, który zaplanowany jest w połowie lipca.

#gminabrzozow #bitwaregionow #kgw  (Gmina Brzozów)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 10 czerwiec 2024 20:34
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne