Menu
Dzisiaj jest: 28 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

W Jasiu Wędrowniczku

W Jasiu Wędrowniczku

22 X 2023r. (niedziela). godz. 13:00 - 18:00

FUNDACJA JAŚ WĘDROWNICZEK ORAZ

BRZOZOWSKI UNIWERSYTET LUDOWY

ZAPRASZAJĄ NA

GOŚCINIEC LITERACKO - ARTYSTYCZNY

Prezentacje Gościńca:

literatura, muzyka, malarstwo, rzeźba, warsztaty

W programie:

prezentacja twórczości artystycznej

wystawa obrazów

piosenka literacka

warsztaty dla dzieci (pisanie gęsim piórem, czerpanie papieru)

pokaz rzeźbienia piłami motorowymi

grafika artystyczna i komputerowa

pokaz "face and body painting"

malowanie na żywo

animatorki zabaw dla dzieci

LITERATURA I SZTUKA NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE ; )

22 X 2023r. (niedziela). godz. 13:00 - 18:00

FUNDACJA JAŚ WĘDROWNICZEK ORAZ BRZOZOWSKI UNIWERSYTET LUDOWY

ZAPRASZAJĄ NA

GOŚCINIEC LITERACKO - ARTYSTYCZNY

Prezentacje Gościńca:

literatura, muzyka, malarstwo, rzeźba, warsztaty

W programie/ sala bankietowa

spotkania z autorami

prezentacja twórczości artystycznej

malowanie na żywo

wystawa obrazów:
Dorota Długosz, Kornelia Gerlach, Jolanta Popielarz-Szopa

piosenka literacka

warsztaty dla dzieci (pisanie gęsim piórem, czerpanie papieru)

"carving w drzewie" pokaz rzeźbienia piłami motorowymi:
Mariusz Mogilany, Jacek Golec

rzeźba w kamieniu - Halszka

malowanie na żywo, Kuba Ambrose, Dorota Długosz

konsultacje z twórcami, możliwość zakupu książek

grafika artystyczna i komputerowa

pokaz "face and body painting"

animatorki zabaw

Warsztaty dla dzieci/ salka konferencyjna na piętrze/ wstęp 10zł/dziecko, prosimy o zgłaszanie chętnych pod nr tel 603 364 444 lub mailowo  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

14:00 warsztaty pisania gęsim piórem cz. 1

15:00 bardzo ciekawa prezentacja o literach Pana Bartka Góralskiego pt. Obrazy w znakach abecadła

16:00 warsztaty papiernicze

Szczegółowy program Gościńca:

13:00 - początek wydarzenia – przywitanie, przedstawienie programu spotkania

13:15 Jerzy Nawrocki - krytyk literacki, poeta oraz  Józef Tadla – poeta, muzyk - program o Bieszczadach według prozy Jerzego Nawrockiego

13:40 Skąd się bierze papier? – wykład

14:15 Bartłomiej Góralski - Prometej wyzwolony - Polaryzacja w kontekście znaku abecadła

15:00 Dorota Długosz – malarka, poetka

Maria Łukaszewska Brzoza - poetka, członek ZLP

 Małgorzata Szepelak - laureatka złotego pióra, poetka

Tadeusz Masłyk - malarz, rzeźbiarz, poeta, laureat złotego pióra

 Adam Pobidyński – poeta – Prezes Brzozowskiego Uniwersytetu Ludowego

15:30 Jerzy Krużel – muzyk, legenda piosenki turystycznej - recital

16:00 Wiesław Hop - poeta, literat, krytyk literacki, laureat złotego pióra

16:20  występ muzyczny "Młode Talenty":  Karolina Hop, Anna Czech, Wanessa Oczoś

16:45 „Duet Fidelis” - program lwowski – utwory muzyczne

17:15 Józef Tadla – gitara – utwory regionalne – turystycznym szklakiem Podkarpacia

Prowadzenie: Arkadiusz Habrat

Założenie:  Integracja środowisk twórczych z wyjściem do odbiorcy.

Program: koncerty muzyczne, prezentacja poezji i prozy, wystawy obrazów, stoiska z książkami prezentacje wybranych wydawnictw literackich, pokaz malarstwa i rzeźby na  żywo, prezentacja „młodych talentów”. 

Zapraszamy wydawnictwa literackie do udziału w wydarzeniu.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 październik 2023 15:33
Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne