Menu
Dzisiaj jest: 2 Kwiecień 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Franciszek, Urban

„Matematyczno – Przyrodniczy Czar Par” w Baryczy

fot.arch. SP w Baryczy fot.arch. SP w Baryczy

       26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Baryczy odbył się I Gminny Konkurs „Matematyczno – Przyrodniczy Czar Par” pod patronatem Wójta Gminy Domaradz.

       Była to pierwsza edycja tego typu konkursu w naszej gminie. W zmaganiach z królową nauk oraz przedmiotami przyrodniczymi wzięło udział 15 par uczniowskich z klas VI - VIII z pięciu szkół podstawowych  gminy Domaradz. Łącznie 30 młodych miłośników przedmiotów ścisłych. Każdą szkołę reprezentowała jedna drużyna dwuosobowa z klasy szóstej, siódmej i ósmej. Ścigając się z czasem, uczniowie rozwiązywali krzyżówki liczbowe i z hasłem, maraton zadań tekstowych, konkurencje z kalkulatorami, zadania typu prawda – fałsz, matematyczno – przyrodniczy galimatias oraz quiz skojarzenia.

Celem konkursu było popularyzowanie przedmiotów ścisłych wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych, łączenie logicznego myślenia z wiedzą przyrodniczą, współdziałanie w zespole oraz integracja szkół.

Nad sprawnym przebiegiem konkursowych zmagań czuwało jury w składzie: Krystyna Lubas, Mariola Szuba, Maria Więcek, Alicja Nastał i prowadząca Halina Jurek.

Uczniowie stwierdzili, że konkurencje były dla nich nie tylko trudnym wyzwaniem, ale też i dobrą zabawą oraz nowym doświadczeniem. Głównymi organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki i przedmiotów przyrodniczych: Halina Jurek i Krystyna Lubas  SP w Baryczy we współpracy z innymi nauczycielami podwarszawskiej szkoły.

Laureatami konkursu zostali:

- w kategorii klas VI: Dorota Chyłek i Piotr Sowa (SP Barycz)

- w kategorii klas VII: Bartłomiej Łobaza i Miłosz Bryś (SP Nr 1 Domaradz)

- w kategorii klas VIII: Kacper Sowa i Kacper Bogusz ( SP Barycz)

     Rywalizacja była bardzo wyrównana szczególnie w klasach szóstych. Laureaci zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Dziękujemy Panu Janowi Kędrze -  Wójtowi  Gminy Domaradz za ufundowanie nagród oraz Radzie Rodziców i wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Ponieważ konkurs został przyjęty z dużym entuzjazmem wśród uczniów, mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować go w naszej szkole przez kolejne lata.

                                                                                       Halina Jurek

Ostatnio zmienianypiątek, 29 marzec 2019 22:57
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne