Menu
Dzisiaj jest: 30 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

"IV Pawilon" wyróżniony w Przemyślu

"IV Pawilon" wyróżniony w Przemyślu

    Media docierają dziś do każdego, są wszędzie. Więc czemu nie miałoby ich być w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie? Takie pytanie zadałem sobie wraz z Dyrektorem wyżej wymienionego liceum w listopadzie 2012 roku. Wspólnie podjęliśmy decyzję o założeniu gazety szkolnej.

    Jej tytuł miał dotrzeć do wszystkich, do każdego ucznia. Po długich dyskusjach zapadła decyzja. Nowa gazeta będzie się nazywać „IV Pawilon”. Dlaczego? W naszym liceum są „fizycznie” trzy pawilony, czyli korytarze. Gazeta miała być czwartym, miała być miejscem, gdzie każdy uczeń może przyjść i wyrazić swoją opinię. Miała być, i jest aż do dzisiaj.

    Wracając do historii „IV Pawilonu” na przygotowanie pierwszego numeru redakcja (składająca się ze mnie i obecnie ucznia klasy 2A Adama Stolarczyka) miała jeden dzień lekcyjny. Mało prawda? Jednak nie poddaliśmy się. Po kilku godzinach wyścigu z czasem udało się. Pierwszy numer gazety wydany. Nakład wyniósł 40 numerów. Ponieważ chcieliśmy dotrzeć do uczniów, zachęcić ich do kupna w przyszłości naszej gazety, pierwszy jej numer został rozdany za darmo. Miło było widzieć tych wszystkich uczniów czytających na przerwach to co, razem stworzyliśmy. Kolejne wydanie „IV Pawilonu” miało nakład 80 sztuk. Wszystko dlatego, że widać było zainteresowanie uczniów. gazeta rozeszła się szybko. W następnym numerze umieściliśmy „szczęśliwy numerek”. Uczeń, który go znalazł, mógł wybrać sobie dzień, w którym był zwolniony z pytania. Dzięki temu chwytowi marketingowemu 3 numer „IV Pawilonu” pobił rekord popularności, a jego nakład wyniósł ponad 120 sztuk! Nadszedł czas, kiedy musiałem rozstać się z redakcją. Wszystko przez maturę, są rzeczy ważne i ważniejsze. Po moim odejściu redakcja rozrosła się do 14 osób, a pieczę nad nią w dalszym ciągu sprawowała P. Elżbieta Klaczak – Łach. Jej członkowie to głównie uczniowie klasy medialno – dziennikarskiej z naszego liceum. Do dziś spotykają się oni co tydzień na spotkaniach redakcji, gdzie ustalają skład następnych numerów gazety. Warto wspomnieć, że „IV Pawilon” nie ma redaktora naczelnego. Redakcja stawia na relacje partnerskie, na współpracę. Ten model pracy sprawdza się. Dzięki niemu udaje się uniknąć konfliktów w zespole.

    W „IV Pawilonie” porusza się różne tematy, głównie te związane z naszym Liceum. Redakcja jednak od początku stara się być na bieżąco. Na specjalne okazje, takie jak Dni Otwarte wydaje się numery specjalne.

    Wszystko to zostało docenione w II Edycji Konkursu na najlepszą gazetę szkolną, gdzie redakcja „IV Pawilonu” reprezentowana przeze mnie, Katarzynę Gajewską, Adama Stolarczyka, Kingę Niemiec i Szymona Farę zdobyła II miejsce. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, i przede wszystkim docenienie naszej pracy i wkładu włożonego w rozwój kulturalny naszego Liceum.

                                                                                  Piotr Hendzel 

 

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne