Menu
Dzisiaj jest: 20 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

„OMNIBUS 2014 ”VI edycja konkursu interdyscyplinarnego w ZSZ Dynów - język angielski i matematyka

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

    Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był po raz już VI organizatorem konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” dla gimnazjalistów z gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych.

    Wzięło w nim udział 9 szkół gimnazjalnych: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy, Publiczne Gimnazjum w Dubiecku, Zespół Szkół w Dydni, Zespół Szkół w Dynowie, Zespół Szkół nr 2 w Harcie, Zespół Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, Zespół Szkół w Łubnie, Publiczne Gimnazjum w Nienadowej, Zespół Szkół w Niebocku, rywalizowało 78 uczniów (29 osób język angielski i 49 osób matematyka) przygotowanych przez 22 nauczycieli.

    21 maja 2014 r. odbyła się kategoria – język angielski. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli z poszczególnych gimnazjów oceniła wszystkie prace, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Aleksandra Hop z Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim (opiekun Bożena Bukowska),

II miejsce - Jakub Hus z Zespołu Szkół nr 2 w Harcie (opiekun Aneta Lewandowska),

III miejsce - Mateusz Kubicki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy (opiekun Joanna Kurasz).

Wyróżnienia:
Szymon Pucyło z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Jadwiga Skubisz), Gabriel Gmyrek z Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim (opiekun Bożena Bukowska),Natalia Rozmus z Zespołu Szkół w Dydni (opiekun Elżbieta Kopija  - Piskorowska), Kajetan Blama z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Iwona Kiełbasa), Weronika Nieznańska z Zespołu Szkół w Dydni (opiekun Anetta Wójcik), Elżbieta Gałajda z Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie (opiekun Monika Zielińska).

            W czasie przerwy konkursowej uczniowie zapoznali się z technikami udzielania pierwszej pomocy oraz mieli okazję poćwiczyć reanimację z użyciem bardzo nowoczesnego sprzętu, oraz zapoznali się z technikami makijażu i zasadami pielęgnacji urody. Pokaz zorganizowali pracownicy naukowi z Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno – Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, przy udziale studentów kierunku kosmetologia i kierunku pielęgniarskiego. Poza tym chłopcy uczestniczyli w pokazie robotów, który przygotowali uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik informatyk.

Natomiast w dniu 22 maja 2014 r. odbyła się kategoria - matematyka, komisję konkursową również stanowili nauczyciele  z poszczególnych gimnazjów, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Jakub Daraż z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal),

II miejsce - Klaudia Klepacka z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal),

III miejsce - Patryk Paściak  z Zespołu Szkół  w Dynowie  (opiekun Bogusława Szmul).

Wyróżnienia: Przemysław Jabłecki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy (opiekun Małgorzata Wandrowska), Bartłomiej Kociuba z Zespołu Szkół w Dynowie (opiekun Adam Jagusztyn), Marcin Michalik z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal), Przemysław Sebzda z Publicznego Gimnazjum w Nienadowej (opiekun Beata Spławińska), Łukasz Stadnik i Mateusz Kubicki zPublicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy (opiekun Małgorzata Wandrowska), Kinga Śliwińska i Jan Hickiewicz z Publicznego Gimnazjum w Dubiecku (opiekun Lucyna Bal), Aleksandra Hop z Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim (opiekun Magdalena Strug), Krystian Oleniacz z Gimnazjum w Niebocku (opiekun Renata Sieńczak).   

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników z matematyki uczestnicy mieli możliwość obejrzenia występu Szkolnej Grupy Taneczno – Sportowej „APLAUZ”, pokazu robotów, który przygotowali uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik informatyk, a także zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”,uczestnicy obu kategorii9 osób także nagrody specjalne,natomiast szkoła opiekunowie podziękowania.Natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych przepiękne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Dyrekcję szkoły, Radę Rodziców i osoby prywatne. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok!           

Halina Cygan 

Ostatnio zmienianysobota, 31 maj 2014 23:00
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne