Menu
Dzisiaj jest: 2 Czerwiec 2023    |    Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

„Święto Drzewa 2014” w ZSZ Dynów

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

    8 października grupa 12-stu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie z klas 1TI, 1THL, 2TI i 2THL pod opieką Pani Honoraty Mikoś wzięła udział w konkursie oraz zajęciach w Nadleśnictwie Dynów. Konkurs wiedzy pn. „Podstawy nawigacji GPS w leśnictwie” zorganizowało Nadleśnictwo Dynów we współpracy z naszą szkołą z okazji obchodów Święta Drzewa 2014. Konkurs został przeprowadzony przez pracownika Nadleśnictwa Dynów Panią Małgorzatę Kaczorowską.

    W ramach zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy: I miejsce zdobył Grzegorz Boroń kl. 2TI, II miejsceKarolina Sowa kl. 1THL i III miejsce Maciej Sapa kl. 1TI, którzy otrzymali nagrody zaś wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Fundatorem nagród było Nadleśnictwo Dynów. Atrakcją dla uczestników konkursu był udział w zajęciach prowadzonych przez Specjalistę SL ds. Ochrony lasu w Nadleśnictwie Dynów Panią Małgorzatę Kaczorowską. Tematyka zajęć obejmowała podział powierzchniowy w Lasach Państwowych, zarys technologii systemów nawigacji satelitarnej oraz poznanie programów typu ArcGis w pracy leśników. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaki podział powierzchniowy – oddziały jest stosowany w Lasach Państwowych, co można uzyskać mając mapę numeryczną i urządzenia pomiaru w terenie, jakie istnieją systemy nawigacji satelitarnej, co wpływa na dokładność pomiarów GPS, jakie jest praktyczne wykorzystanie GPS w leśnictwie oraz jakie oprogramowanie stosowane jest do analizy i tworzenia map.

    Zajęcia były bardzo interesujące, a młodzież zadowolona z udziału w nich m.in. również przez fakt, że oprócz zajęć teoretycznych miało miejsce praktyczne wykorzystanie urządzeń GPS w terenie. W zajęciach uczniowie używali szkolnych sprzętów GPS otrzymanych w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”.

    Kolejnym punktem tegorocznych obchodów Święta Drzewa była w dniu 10 października  akcja sadzenia drzewek. Tym razem dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Dynów mogliśmy posadzić przy naszej szkoły żywotniki. W sadzeniu drzewek brali udział uczniowie klas pierwszych: 1TI, 1THL i 1TPS oraz nauczyciele Pani Honorata Mikoś i Pani Magdalena Wolańska. Poprzez regularne dosadzanie drzewek teren wokół naszej szkoły wygląda jeszcze piękniej, ponieważ na zieleń milej się patrzy, a powietrze staje się stopniowo czystsze, gdyż jedną z funkcji drzew jest oczyszczanie go z toksyn.

    Coroczne działania związane ze Świętem Drzewa stały się już tradycją w naszej szkole, co zawdzięczamy Nadleśnictwu Dynów, któremu serdecznie dziękujemy, mając nadzieję na dalszą tak owocną współpracę - prosimy o jeszcze! Instytucja ta corocznie wspiera nas - dostarcza nam sadzonki drzew oraz pomaga w organizacji innych akcji związanych z ekologią. Zdajemy sobie sprawę, że przez takie działania kształtuje się u młodzieży świadomość odpowiedzialności i poszanowania dla środowiska oraz istnieje szansa na to, iż zaszczepimy u młodzieży ziarenko, które zaowocuje miłością do otaczającej nas przyrody! Mamy nadzieję, że tak będzie, gdyż tego typu akcje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Dziękuję za już i zapraszam na kolejne akcje!

Koordynator - Honorata Mikoś

Ostatnio zmienianyniedziela, 12 październik 2014 12:08
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne