Menu
Dzisiaj jest: 22 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława
NAJNOWSZE:
plus brzozow
reklama

AniKa Dąbrowska - Oddycham Chwilą

Ferie na sportowo w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie

fot. arch. ZSzZ Dynów fot. arch. ZSzZ Dynów

Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w okresie ferii zimowych można stwierdzić, że trochę w inny sposób niż zwykle, ale tętnił życiem. Dla młodzieży  szkoły i dla gimnazjalistów okolicznych szkół zostały zapewnione zajęcia sportowe, ponadto zajęcia uzupełniające – przedmiotowe, kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe, czy też spawania metodą MIG - MAG i rozrywka z wykorzystaniem pracowni komputerowych.

              Jak co roku w dniach od 3 do 5 lutego nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły oraz Radą Rodziców zapewnili młodzieży szereg różnych form aktywności ruchowej w czasie ferii zimowych. W tym roku tradycyjnie odbyły się turnieje: piłki nożnej halowej chłopców, piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, ponadto uczniowie rywalizowali przy stołach tenisowych, jak również mogli brać udział w zajęciach sportowo - tanecznych.

3 lutego odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Udział w nim wzięło 9 drużyn z Gimnazjum w: Dylągowej, Dynowie, Dydni, Hłudnie, Jaworniku Polskim, Łubnie, Nozdrzcu, Pawłokomie oraz uczniowie naszej szkoły, które podzielono na trzy grupy, mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą turnieju i Puchar Dyrektora wywalczyła drużyna Gimnazjum w Pawłokomie (opiekun Agata Lubińska), II miejsce drużyna Gimnazjum w Dynowie (opiekun Damian Chudzikiewicz), III miejsce drużyna Gimnazjum z Jawornika Polskiego (opiekun Tadeusz Pieniądz). Pozostałe drużyny, ich opiekunowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. 

Natomiast indywidualne wyróżnienia zdobyli: Arkadiusz Banaś (najlepszy zawodnik turnieju) z Gimnazjum w Jaworniku Polskim, Paweł Kulon (król strzelców) z Gimnazjum w Pawłokomie, Bartłomiej Karaś (najlepszy bramkarz) z Gimnazjum w Dynowie. W turnieju w tenisie stołowym wyniki końcowe były następujące: I miejsceAdam Sawczak z Gimnazjum w Dynowie, II miejsce - Karol Barański z Gimnazjum w Dynowie, III miejsce Michał Świder z Gimnazjum w Dynowie oraz IV miejsceArkadiusz Banaś z Gimnazjum w Jaworniku Polskim.

4 lutego  odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZSzZ w Dynowie. Udział w nim wzięło 8 drużyn z Gimnazjum w: Dubiecku, Dydni, Dylągowej, Harcie, Hłudnie, Jaworniku Polskim i Warze oraz uczennice naszej szkoły. Mecze rozgrywano w dwóch cztero zespołowych grupach systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu fazy zasadniczej wyłoniono po dwa zespoły: Gimnazjum Dylągowa i Gimnazjum Hłudno z grupy I oraz Gimnazjum Dydnia i Gimnazjum Harta z grypy II, które rywalizowały w fazie finałowej.

W wyniku zaciętych zmagańzwycięzcą turnieju i Puchar Dyrektora ZSzZ w Dynowie wywalczyła drużyna Gimnazjum z Dydni (opiekun Adam Bieleń), II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum z Dylągowej (opiekun: Grzegorz Marszałek),natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała siędrużyna Gimnazjum z Harty (opiekun Rafał Bilski), a tuż za podium znalazła się drużyna Gimnazjum w Hłudnie (opiekun Krzysztof Toczek). Wszystkie drużyny i ich opiekunowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, zaś indywidualne wyróżnienia i nagrody rzeczowe zdobyły: Julia Szczutek (najlepsza zawodniczka turnieju) z Gimnazjum w Harcie, a także Ewelina Gaworecka (najlepiej zagrywająca) z Gimnazjum w Dydni.

W turnieju tenisa stołowego dziewcząt wyniki końcowe przedstawiają się następująco: I miejsceAleksandra Staszczak z Gimnazjum w Jaworniku Polskim, II miejsceKarolina Banaś z Gimnazjum w Dylągowej, III miejsceWiktoria Pakosz z Gimnazjum w Dubiecku.

W ostatnim dniu „Ferii na sportowo” (05 lutego 2015r.) odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, w którym udział wzięło 5 drużyn z Gimnazjum w: Bachórzu, Dylągowej, Dydni, Harcie oraz uczniowie ZSzZ w Dynowie. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” i po zaciętej rywalizacji prowadzonej w sportowej atmosferze wyłoniono triumfatorów Turnieju. Zwycięzcą Turnieju i Puchar Dyrektora ZSzZ w Dynowie wywalczyła drużyna Gimnazjum z Dydni (opiekun Tomasz Kułak), II miejsce drużyna Gimnazjum z Harty (opiekun Rafał Bilski), III miejsce drużyna Gimnazjum z Dylągowej (opiekun Piotr Sarnicki). Tuż za podium uplasowała się drużynaGimnazjum w Bachórzu (opiekun Lucyna Stochmal). Wszystkie drużyny i ich opiekunowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Natomiast indywidualne nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy) otrzymali: Krystian Brodzicki (najlepszy zawodnik turnieju) z Gimnazjum w Dydni oraz Patryk Bielec (najlepiej zagrywający zawodnik turnieju) z Gimnazjum w Harcie.

Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a poziom gry w poszczególnych dyscyplinach z roku na rok jest coraz wyższy, co dobrze rokuje na przyszłość. Gratulując i dziękując wszystkim uczestnikom biorącym udział w „Feriach na sportowo” zapraszamy za rok !!!!

                                                                                                              Ze sportowym pozdrowieniem

Alina Paściak

Paweł Gierula

Piotr Marcinek

Marek Paściak

                                                                                                 nauczyciele wychowania fizycznego ZSzZ

                                                                                                                                          

Ostatnio zmienianysobota, 14 luty 2015 21:25
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne