Menu
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Dynów. „Łączy nas krew, która ratuje życie” - akcja w Zespole Szkół Zawodowych

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

      6 czerwca do Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego przyjechał „Krwiobus” czyli Mobilne Centrum Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Pełnoletni uczniowie i pracownicy naszej szkoły, a także mieszkańcy Dynowszczyzny mogli oddać krew potrzebującym.

      Pobór krwi odbywał się od godz. 9:00 do godz. 13:30. Do akcji przystąpiło 49 osób. Wprawdzie nie wszyscy, którzy zgłosili się, mogli dzisiaj zostać krwiodawcami (czasem decydowały drobne kwestie zdrowotne, a czasem zbyt niskie ciśnienie krwi lub brak możliwości wkłucia się do żyły), ale ważne jest to, że tak wielu ludziom leży na sercu zdrowie i życie innych. Po zakończeniu donacji okazało się, że w sumie zebrano ponad 11 litrów krwi.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które dzisiaj przystąpiły do naszej akcji. To bardzo budujące, że są w naszej społeczności szkolnej i lokalnej ludzie, którzy czynią coś bezinteresownie dla drugiego człowieka – oddając swoją krew, ratują życie innym. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Halinie Cygan - Dyrektor Szkoły za możliwość przeprowadzenia akcji krwiodawstwa w naszej szkole oraz Personelowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa, którzy przyjęli zaproszenie i dokonali poboru krwi. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy  kontynuować tak szczytne akcje.

 Na zakończenie chciałbym podzielić się krótką refleksją – zbliżają się wakacje, czas odpoczynku i relaksu. Postarajmy się przeżyć je tak, aby nikt z nas nie stał się potencjalnym biorcą krwi z RCKiK. A tym wszystkim, którzy jeszcze się wahają, czy warto zostać honorowym dawcą krwi, życzę aby pozbyli się wątpliwości, bo nie ma nic na świecie cenniejszego ponad życie ludzkie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj w naszej szkole mogło się odbyć coś naprawdę ważnego – dar serca dla drugiego człowieka.

Organizator i Koordynator Akcji - Piotr Marcinek

Ostatnio zmienianypiątek, 07 czerwiec 2019 15:14
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne