Menu
Dzisiaj jest: 21 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

Ponad 16 litrów krwi od uczniów ZSZ w Dynowie dla rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

fot. ze zbiorów ZSZ w Dynowie fot. ze zbiorów ZSZ w Dynowie

    17 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się kolejna akcja poboru krwi. Do ZSZ przyjechał zespół wyjazdowy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

   Pełnoletni uczniowie i pracownicy szkoły, a także mieszkańcy Dynowa i okolic jak zwykle nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. 53 osoby odpowiedziały na zaproszenie organizatorów do udziału w akcji oddawania krwi. Pobór krwi odbywał się od godz. 9:00 do godz. 15:30. Wprawdzie nie wszyscy, którzy zgłosili się, mogli dzisiaj zostać krwiodawcami (czasem decydowały drobne kwestie zdrowotne, a czasem zbyt niskie ciśnienie krwi lub brak możliwości wkłucia się do żyły), ale ważne jest to, że tak wielu ludziom leży na sercu zdrowie i życie innych.

Po zakończeniu donacji okazało się, że w sumie zebrano ponad 16 litrów krwi. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które dzisiaj przystąpiły do naszej akcji. To bardzo budujące, że w naszej społeczności szkolnej i lokalnej są ludzie, którzy czynią coś bezinteresownie dla drugiego człowieka – oddając swoją krew, ratują życie innym.

Dziękuję dyrekcji szkoły pani Halinie Cygan za możliwość przeprowadzenia akcji krwiodawstwa oraz personelowi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, który przyjął zaproszenie i dokonał poboru krwi w naszej szkole. Mam nadzieję, że w kolejnych latach także będziemy  kontynuować tak szczytne akcje.  Na zakończenie chciałbym podzielić się krótką refleksją – budujące jest to, że kolejna grupa osób – głównie uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, którzy bezinteresownie chcieli podzielić się najcenniejszym darem jakim jest krew, której nie da się wyprodukować i zastąpić inną substancją. A tym wszystkim, którzy jeszcze się wahają, czy warto zostać honorowym dawcą krwi, życzę aby pozbyli się wątpliwości, bo nie ma nic na świecie cenniejszego ponad życie ludzkie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiaj w naszej szkole mogło się odbyć coś naprawdę ważnego – dar serca dla drugiego człowieka – powiedział koordynator akcji Piotr Marcinek nauczyciel szkoły. (Admin)

Ostatnio zmienianysobota, 19 wrzesień 2020 00:18
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne