Menu
Dzisiaj jest: 4 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Barbara, Bernard, Krystian

przedzimowo

Ponad 9 litrów krwi ZSZ w Dynowie

fot. arch. ZSZ Dynów fot. arch. ZSZ Dynów

      20 września 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się kolejna akcja poboru krwi wśród pełnoletnich uczniów naszej szkoły zainicjowana i kontynuowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego panią Katarzynę Marcinek oraz pana Piotra Marcinka.

Pobór krwi w naszej szkole odbywał się w sali gimnastycznej w godzinach przedpołudniowych. Grupa uczniów klas 4 i 5 Technikum oraz mieszkańcy Dynowa i okolicznych miejscowości odpowiedzieli na apel organizatorów akcji oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i oddali w sumie 9,4 litrów krwi.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi i podzielili się bezcennym darem jakim jest krew. To niezwykle budujące, że każda akcja krwiodawstwa organizowana przez naszą szkołę spotyka się z wielką przychylnością kolejnego pokolenia młodych ludzi.

Warto wspomnieć, że tym razem szkolnej akcji krwiodawstwa towarzyszyła kampania społeczna przygotowana przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Młodzież pod opieką pani Natalii Chyłek w dniu 19 września 2023 r. spotkała się z mieszkańcami Dynowa i rozdając ulotki p.h. „Zostań Honorowym Dawcą Krwi!” zachęcała do oddania krwi osobom potrzebującym. Natomiast w dniu poboru 20 września 2023 r. została przygotowana relacja z tego szczytnego wydarzenia, którą można śledzić na Instagramie SU.

To nie koniec działań związanych z promowaniem honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie. W kolejnych tygodniach bieżącego roku szkolnego planujemy przeprowadzić w klasach 2 i 3 Technikum prelekcję na ten temat. Celem tego przedsięwzięcia będzie promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodszych uczniów, kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych oraz obalenia negatywnych mitów związanych z oddawaniem krwi.

W imieniu własnym i Samorządu Uczniowskiego dziękujemy personelowi RCKiK w Rzeszowie oraz Dyrekcji Szkoły za możliwość przeprowadzenia akcji honorowego krwiodawstwa w ZSzZ w Dynowie.

Katarzyna i Piotr Marcinek opiekunowie SU

Ostatnio zmienianypiątek, 22 wrzesień 2023 11:54
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne