Menu
Dzisiaj jest: 24 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Izdebki. "Zakręceni rowerowo" 2019

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

    17 maja odbył się Rajd rowerowy w ramach inicjatywy „Rowerowy zawrót głowy” realizowany przez grupę nieformalna „Zakręceni rowerowo” pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019.

     Wspaniała pogoda, słońce  sprawiły, że na starcie stanęło ok 80 uczestników. Byli to uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami.  Jednym z uczestników rajdu był Wójt Gminy Nozdrzec - Pan Stanisław Żelaznowski- pomysłodawca  inicjatywy. Po krótkiej odprawie  punktualnie o godzinie 11.00 ruszył peleton. Trasa rajdu wiodła lekko pofałdowanymi drogami naszej gminy. Już po przejechaniu kilku kilometrów było widać kto ma najlepszą kondycję. Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite humory, zwłaszcza  podczas przerw na odpoczynek i  uzupełnienie płynów.  Uczestnicy rajdu doświadczali wielu przygód związanych z pokonywaniem trasy  ale również mogli podziwiać piękne krajobrazy.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał z rąk  Wojewody Podkarpakiego Pani Ewy Leniart oraz Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego  pamiątkowy medal oraz smycz. Organizatorzy na zakończenie przygotowali poczęstunek i ognisko dla wszystkich  uczestników inicjatywy.

Główna ideą „Rowerowego zawrotu głowy” było propagowanie  aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży (uczniów) mieszkających na terenie gminy  Nozdrzec. Inicjatywa miała zachęcić do aktywnego wypoczynku, propagowaniu kulturalnego i bezpiecznego zachowania się rowerzysty jako uczestnika ruchu drogowego oraz rozwijaniu turystyki rowerowej w oparciu o piękne i malownicze zakątki  naszej gminy.  W ramach projektu przeprowadzony został kurs pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz spotkania z policjantem na temat "Bezpiecznie na rowerze". Zdobytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać w czasie rajdu, na szczęście jedynie z zakresu prawidłowego poruszania się rowerem po drogach publicznych. 

Wszystkim uczestnikom chcemy serdecznie podziękować za udział i bezpieczne pokonanie trasy rajdu. Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich służb zabezpieczających ninijeszą imprezę. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia naszej inicjatyw.

W imieniu Grupy nieformalej „Zakręceni rowerowo” – Edyta Serwatka

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 20 maj 2019 22:25

Galeria

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne