Menu
Dzisiaj jest: 3 Grudzień 2023    |    Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

przedzimowo

XIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Wara 2019

fot. Dorota Maszczak fot. Dorota Maszczak

      „Człowiek i środowisko” – pod takim hasłem odbył się XIV Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej zorganizowany 5 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Warze. Organizatorem tego konkursu jak co roku była Gmina Nozdrzec.

      Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci i młodzieży. Uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska. Do zmagań konkursowych przystąpiło 15 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe z naszej gminy. Konkurs miał formę pisemnego testu. Młodzież bardzo dobrze przygotowała się do turnieju, o czym świadczą uzyskane wyniki z testów. Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:

I miejsce – Aneta Wandas –Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

II miejsce – Karol Bobola – Szkoła Podstawowa w Warze

III miejsce – Wiktoria Kurzydło – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

IV miejsce –  Amelia Szuba i Otylia Barnik – Szkoła Podstawowa w Izdebkach oraz Oliwia Maszczak – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu.

5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Dlatego ten dzień został wybrany na podsumowanie i wyróżnienie szkolnych laureatów ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, w której udział brało ponad 100 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Najpiękniejsze listy napisali:

Sebastian Banaś – Szkoła Podstawowa w Siedliskach

Weronika Tworzydlak – Szkoła Podstawowa w Hłudnie

Filip Sura – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Izdebkach

Kamil Sarnicki – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

Otylia Barnik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Izdebkach

Karol Bobola – Szkoła Podstawowa w Warze

Gratulujemy serdecznie wszystkim. Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy za udział. Nagrody dla każdego uczestnika konkursu ekologicznego oraz akcji Listów dla Ziemi ufundował Stanisław Żelaznowski – Wójt Gminy Nozdrzec oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Brzozów i Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów. (EG)

Ostatnio zmienianypiątek, 07 czerwiec 2019 11:49
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne