Menu
Dzisiaj jest: 27 Maj 2020    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

40 lcie

Odznaczenia w Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Warze.

fot. arch. UG Nozdrzec fot. arch. UG Nozdrzec

 

   21 i 22 stycznia to ważne daty w kalendarzu - w tych dniach obchodzone jest bowiem Święto wszystkich Babć i Dziadków. Wnuki mogą wówczas podziękować swym babciom oraz dziadkom za ich miłość, opiekę, wspólne zabawy oraz za wychowanie.

   Ten styczniowy dzień był okazją do złożenia życzeń i okolicznościowego spotkania w Zespole Szkół w Warze. Na uroczystość licznie przybyli: babcie, dziadkowie oraz ich wnuki – uczniowie naszej szkoły. To święto ubogacili swą obecnością Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sanoku - pułkownik Marek Staroń, kapitan Mariusz Wańcowiat oraz Wójt Gminy Nozdrzec - Antoni Gromala .

   Na początku głos zabrał gospodarz Gminy Nozdrzec, który powitał zebranych i podkreślił, jak ważną rolę pełnią dziadkowie w wychowaniu młodego pokolenia. Następnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń „Za zasługi dla obronności kraju". Srebrne medale otrzymali rodzice, których co najmniej trzech synów odbyło służbę wojskową. Pułkownik Marek Staroń i kapitan Mariusz Wańcowiat przekazali odznaczenia, upominki i kwiaty: Janinie i Stanisławowi Bobolom z Wary, Helenie i Adamowi Potocznym z Izdebek oraz Genowefie i Henrykowi Gretkowskim z Huty Poręby. Patriotyzm oraz poświęcenie dla ojczyzny u wyróżnionych osób zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz życzeniami „Stu lat”.

   Później na scenie pojawili się mali aktorzy – uczniowie klas 0, I – III Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali swym ukochanym dziadkom jasełka bożonarodzeniowe. Śpiew kolęd, wiersze oraz dary, złożone małemu Jezuskowi wywoływały u zebranych wzruszenie, uśmiech i radość. Dzieci nie zapomniały o najważniejszych w tym dniu osobach i życzyły im „Dziadziu drogi, dziadziu miły niech Ci Bozia daje siły”, „Byś nam długo Babciu żyła i zawsze zdrowa była”. Dopełnieniem tych słów było odśpiewanie „Sto lat” dla wszystkich babć i dziadków. Później uczniowie ZS w Warze ofiarowali swoim dziadkom prezenty, kwiaty i płynące z głębi serca życzenia.

   O dobrą atmosferę i zadowolenie w czasie uroczystości zadbali przedstawiciele Rady Rodziców. Dużo wysiłku i pracy włożyli oni w przygotowanie poczęstunku dla gości. Dla babć i dziadków wystąpiła kapela „Warzanie”. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych i kolęd.

   Kochani Dziadkowie! Dziękujemy za Waszą obecność, miłość i ciepło oraz zapraszamy do naszej szkoły za rok.

Monika Jedynak

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne