Menu
Dzisiaj jest: 4 Październik 2023    |    Imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
Magdalena Korona
reklama
Józef Gdański
reklama

Nozdrzec. Dzieci z gminy pływają

fot. AS fot. AS

     Najmłodsi uczniowie z terenu naszej gminy biorą udział w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki "Umiem pływać", finansowanego z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Realizacja zadania pn. „Umiem pływać- Nauka Pływania Dla Dzieci z Gminy Nozdrzec 2023”, pozwala grupie 45 uczniów z klas I-III na systematyczny i powszechny udział w pozaszkolnych i pozalekcyjnych zajęciach sportowych z nauki pływania.

"To już w zasadzie trzecia edycja programu „Umiem Pływać”, w której udział biorą uczniowie z terenu naszej gminy. Ten fakt bardzo cieszy, ponieważ każdego roku  zwiększamy grupę uczniów, którzy opanowali technikę pływania — sztukę docenianą już od bardzo dawna i traktowaną jest jako jedną z podstawowych umiejętności. Warto podkreślić, iż pozalekcyjne zajęcia z nauki pływania są bardzo ważnym elementem procesu wychowawczego, który prowadzi do popularyzacji sportu i aktywności ruchowej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a realizowane zadanie jest szczególnie ważne dla dzieci z wadami postawy i innymi dolegliwościami, w których zwalczaniu pomaga aktywność na basenie. Ufam, że nie jest to ostatnie prozdrowotne zadanie realizowane przez Gminę Nozdrzec, gdzie odbiorcami są najmłodsi mieszkańcy naszej społeczności. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie możliwa realizacja innych zadań, umożliwiających osiągnięcie wymiernych efektów dla zdrowia naszych dzieci."- komentuje Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

Dzisiaj (4 maja)został zrealizowany już kolejny wyjazd na krytą pływalnie „Posejdon” w Brzozowie. Uczniowie pod okiem instruktorów opanowali już m.in. podstawowe czynności w wodzie oraz technikę wdechu i wydechu powietrza pod wodą, a wszystkie kolejne zajęcia powodują, że każde dziecko czuje się jak „ryba w wodzie”.

Całkowity koszt realizowanego zadania (2023 r.): 22 540,00 zł; Otrzymana dotacja z FZSdU: 10 000,00 zł (44,4 %); Własny udział finansowy: 12 540,00 zł (55,6%) Autor projektu: Adrian Skubisz (red i as)

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 maj 2023 01:53
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne