Menu
Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Grała "okręgówka"

W miniony weekend rozegrano piątą kolejkę V ligi okręgowej – krośnieńskiej. „Iskra” Przysietnica, po zwycięstwie u siebie z beniaminkiem „Orłem” Bieździedza 1:0 spotkała się na wyjeździe z „Bieszczadami” Ustrzyki Dolne. Do przerwy remisowali 0:0, ale po składnej akcji gospodarzy w 60 minucie było już 1:0, a po faulu i w konsekwencji rzucie karnym - gospodarze prowadzili już 2:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

W drugim meczu, w Zmiennicy, doszło do spotkania dwu drużyn z powiatu. „Płomień” gościł „Grabowiankę” Grabówka.

Zespół gospodarzy był jakby zupełnie inną drużyną niż ta, która na inaugurację zagrała z „Iwonką” Iwonicz. Wówczas, choć mecz został przegrany, drużyna pokazała klasę, z „Wilkami” Grabówki była niemoc, masę niecelnych podań, z których korzystali goście. Choć nie można powiedzieć, że ducha walki „Płomieniowi” zabrakło, bo nie zabrakło. Gra się jednak nie „kleiła. „Grabowianka” jechała na mecz do Zmiennicy wcale nie taka pewna siebie, bowiem drużyny te znają się doskonale. W poprzednim sezonie w dwumeczu podzieliły się punktami (0:0 w Grabówce i 1:1 w Zmiennicy). Gospodarze, wydawać by się mogło, iż z założenia są na wygranej pozycji, tym bardziej, że pucharowy mecz z „Iskrą” Przysietnica, wygrali 4:2 (grając znaczną cześć meczu w 10-tkę). Stało się na odwrót, to wilki z Grabówki wykazały agresję i konsekwencję czego wynikiem było zwycięstwo 3:1 nad gospodarzami.

Po pięciu kolejkach „Iskra” Przysietnica zajmuje 7 pozycję, „Grabowianka” z przedostatniego miejsca awansowała na 12 miejsce a „Płomień” właśnie spadł na tą pozycję.

Za tydzień „Grabowianka” podejmuje u siebie „Iwonkę” Iwonicz a „Iskra” – „Szarotkę Uherca, „Płomień” jedzie po punkty do „Górnika” Strachocina. Życzymy naszym okręgowiczom zwycięstw. (admin)