Menu
Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad
plus brzozow
reklama

XVII Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca powiatu brzozowskiego

fot. brzozowiana fot. brzozowiana

      9 marca, już po  raz siedemnasty, odbyła się gala finałowa konkursu – plebiscytu  na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Powiatu Brzozowskiego w 2016 roku. Najpopularniejszym sportowcem został niespodziewanie 6-letni przedszkolak - szachista Paweł Sowiński , wychowanek Przedszkola Samorządowego Nr 2 „HUMNISIÓW” w Humniskach i najmłodszy zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego  przy Szkole  Podstawowej w Brzozowie.  Nominacje otrzymało 21 sportowców na których głosy swe oddawali czytelnicy tygodnika” Nowe Podkarpacie”, wypełniając i wysyłając kupony zamieszczone w gazecie a także poprzez  wysyłanie  sms-ów na wybranych kandydatów. Organizatorami plebiscytu byli: Starostwo Powiatowe w Brzozowie,  Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie wraz z tygodnikiem „Nowe Podkarpacie”. O zwycięzcy i jego ostatnich sukcesach znajdziecie informacje w portalowej zakładce „Sport”

Najlepszym Sportowcem Powiatu Brzozowskiego za rok 2016 Kapituła Plebiscytu wybrała Norberta Hubera, siatkarza, mieszkańca  Humnisk, reprezentującego barwy AKS Resovia oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.  Gościem honorowym był Grzegorz Lato.

Wyniki:

 1. Paweł Sowiński (UKS Brzozów, szachy)  

2. Szczepan Szmyd (Rzeszowski Klub Bokserski Wisłok Rzeszów, boks)

3. Maria Krzysztyńska (KKSz Urania Krosno, szachy)  

4. Łukasz Antoniewicz (GLKS Błękitni Jasienica Rosielna, piłka nożna)

5. Kamila Drożdżal (Gimnazjum nr 1 Izdebki, lekkoatletyka)  

6. Ewa Janocha (ŁKS Sagit Humniska, łucznictwo)  

7. Patrycja Piotrowska (ŁKS Sagit Humniska, łucznictwo)  

8. Filip Dereń (LKS Turze Pole, tenis stołowy)

9. Arkadiusz Smoleń (LKS Brzozvia MOSiR Brzozów, piłka nożna)  

10. Weronika Bartman (Brzozowski Klub Kyokushin Karate, karate)  

11. Maciej Szajna (LKS Haczów, piłka nożna)  

12. Szymon Szmyd (Rzeszowski Klub Bokserski Wisłok Rzeszów, boks)  

13. Krystian Włodarz (LKS Cisy Jabłonica Polska, piłka nożna)

14. Paweł Sobota (LKS Cosmos Nowotaniec, piłka nożna)  

15. Anna Krzysztyńska (KKSz Urania Krosno, szachy)  

16. Wiktoria Toczek (ŁKS Sagit Humniska, łucznictwo)  

17. Zuzanna Mazur - Sebastian Kaznowski (Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu, ju-jitsu)  

18. Norbert Huber (AKS Resovia Rzeszów/juniorzy/, SMS PZPS Spała, siatkówka)  

19. Łukasz Szuba - Marcin Szuba (Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu, ju-jitsu)  

20. Nina Bartkowska - Krystyna Mazur (Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu, ju-jitsu)  

21. Piotr Ćwiąkała - Jarosław Janusz (Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu, ju-jitsu)  

Wyróżnieni przez Kapitułę Plebiscytu w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy sportowiec :

1. Norbert Huber (siatkówka, SMS Spała),

2. Łukasz i Marcin Szuba (Ju-Jitsu, Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu),

3. Wiktoria Toczek (łucznictwo, Sagit Humniska).

Talent roku - Ewa Janocha (łucznictwo, Sagit Humniska).

Odkrycie roku - Paweł Sobota (piłka nożna, Cosmos Nowotaniec, wychowanek LKS Haczów).

Zespół roku - Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu.

Młodzieżowy zespół roku - LKS Izdebki (piłka nożna).

Trener-wychowawca - Rafał Dobosz (LKS Izdebki).

Zasłużony trener-wychowawca - Grażyna Hanus (piłka ręczna).

Trener roku - Andrzej Kędra (BKS Ju-Jitsu).

Zasłużony piłkarz - Bolesław Kostur.

Pasjonat sportu - Bogdan i Agata Szmydowie (boks, rodzice bokserów Szczepana i Szymona).

Gali towarzyszyła „Bardzo Dobra Kapela” z Brzozowskiego Domu Kultury oraz zespoły  taneczne „Tamitu” i „Cantabole” działające przy tej placówce. Imprezę  poprowadził Stanisław Jagiełło - dziennikarz sportowy. (inf. wł.)

 

Ostatnio zmienianypiątek, 10 marzec 2017 22:04

Galeria

Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne