Menu
Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Pingpongiści z Turzego pola zwyciężyli we Frysztaku

07.03.2014 we Frysztaku odbył się mecz IV ligi tenisa stołowego. LKS I Turze Pole podejmowało na wyjeździe GMKS Strzelec III Frysztak. Po 3 godzinach walki LKS zwyciężył 10:7.

Zawodnicy LKS-u mieli poważne, jak się później okazało słuszne obawy tego pojedynku ze względu na słabą dyspozycję (nie trenowali: Jakub Gromek, który studiuje w Krakowie i Konrad Federczak, który chorował).

Od początku mecz był bardzo wyrównany, dopiero ostatnie 3 pojedynki zdecydowało o zwycięstwie drużyny z Turzego Pola.

Na pierwszym stole Jakub Gromek przegrał po pięciu setach ze Sławomirem Niemcem, chociaż prowadził 2:1 i 10:8. W tym samym czasie Marcin Władyka gładko uległ 0:3 Kamilowi Wiśniowskiemu i LKS przegrywał już 2:0.

Dwa kolejne pojedynki zwyciężył LKS.

Bartosz Tymczak w trzech setach pokonał Marcina Kuchę, a Konrad Federczak, który przegrywał już 2:0 z Robertem Recem, szybko przejął inicjatywa i pokonał zawodnika z Frysztaka 2:3.

W pojedynkach deblowych na pierwszym stole spotkali się Kucha/Wiśniowski – Gromek/Federczak wynik 1:3, a na drugim Rec/Niemiec – Tymczak/Władyka wynik 3:2.

Po grach deblowych wynik 3:3

Pojedynki szły „łeb w łeb” i szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę.

Marcin Władyka przegrał 2:3 z Sławomirem Niemcem, Konrad Federczak gładko pokonał Arkadiusza Reca 3:0, Bartosz Tymczak wygrywając 2:0 i 10:8 z Robertem Recem przegrał trzeciego seta i ostatecznie cały mecz 2:3. Jakub Gromek w swoim stylu pokonał Kamila Wiśniowskiego 3:1.

W kolejnym pojedynku S. Niemiec nie pozostawił żadnych szans B. Tymczakowi pokonując go 3:0, K. Federczak wygrał z K. Wiśniowskim 3:1, J. Gromek 3:0 pokonał A. Reca i M. Władyka przegrał z R. Recem 1:3.

Wynik spotkania w tym momencie 7:7.

Trzy kolejne pojedynki okazały się decydujące dla losów spotkania.

Na pierwszym stole spotkali się jak dotąd nie pokonani w tym spotkaniu zawodnicy z obu drużyn: K. Federczak i S. Niemiec. Federczak nie dał zbyt wielu szans swojemu przeciwnikowi zwyciężył z nim 3:0.

Kolejne spotkania przysporzyły wiele emocji kibicom i zawodnikom.

J. Gromek rozpoczął spotkanie z R. Recem od dwóch przegranych setów, ale po długiej walce pokonał zawodnika z Frysztaka 2:3.

Również pełne wrażeń okazało się spotkanie B. Tymczak z K. Wiśniowskim, w którym walka toczyła się „set za set”. Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik z Turzego Pola wygrywając ze swoim przeciwnikiem  3:2.  Był to ostatni mecz spotkania.

Zawodnicy LKS-u cieszą się ze zwycięstwa, jednak o stylu, w jakim go zdobyli chcą jak najprędzej zapomnieć.