Menu
Dzisiaj jest: 19 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

stokrotka2

II Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego Łuczników w Makowisku k. Jarosławia

II Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego Łuczników w Makowisku k. Jarosławia fot. Z.T.

30 maja w Makowisku odbyła się II Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego w łucznictwie, przy słonecznej pogodzie, co sprzyjało dobrym wynikom oraz wystrzelanie rekordów życiowych. W zawodach wzięło udział 94 zawodników z 9 klubów województwa rzeszowskiego i klub  z Zamościa - w sześciu kategoriach wiekowych.

W kategorii dziecko młodsze strzelano z odległości 15 i 10 m (36 strzał)

Na podium stanęli Patrycja Rybczak z Sagitu i  Miksiewicz Bartosz z Górnika  zajmując 3 miejsce, Ryba Oliwia z Górnika Humniska i  Michał Hordij z Sagitu zajęli   4 miejsce, Konieczko Karolina z Górnika zajęła 6 miejsce.

W kategorii dziecko strzelano z odległości 25,20,15,10 m (72 strzały).  W tej kategorii na podium stanęli: Bednarczyk Jakub z Sagitu i Mazur Aleksandra z Górnika zajmując 3 miejsce, Warchałowska Adrianna z Górnika zajęła 4 miejsce, Miciak Martyna z Sagitu zajęła 5 miejsce natomiast Piotrowski Kacper z Sagitu zajął 9 miejsce.

W kategorii młodzik strzelano z 40 i 20m ( 72 strzały) Janocha Ewa z Sagitu zajęła 6 miejsce. W kategorii młodzik straszy strzelano z 50 i 30m (72 strzały):

W tej kategorii zwyciężył Dawid Lasek z Sagitu wynikiem 542 pkt, na podium jeszcze stanęli: Patrycja Piotrowska zajęła 2 miejsce wynikiem 610 pkt, natomiast 3 miejsce wystrzelał Kamil Kędra , Kamil Rybczak zajął 4 miejsce i 5 miejsce zajął Kij Konrad. W kategorii junior młodszy strzelano 2 x 60m (72strzały). W tej kategorii zwyciężyła Wiktoria Toczek wynikiem 613 pkt., Agata Ryba zajęła 3 miejsce,  miejsce  5 zajęli Milena Prach i Patryk Kędra, miejsce 6 zajęła Karolina Wypasek. W kategorii open strzelano 2 x 70m ( 72 strzały):

Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ryba z wynikiem 599 pkt.

Był to udany występ łuczników klubu Sagit i Górnika z Humnisk.  Warunkiem zdobycia pucharu okręgu jest uczestnictwo w trzech rundach i osiągnięcie maksymalnych ilości punktów.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: dla Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki, firmom: Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów , Elan z Brzozowa, PBS Brzozów, Cukierni W. Bieńczak, Krusz-Bet Temeszów, Janowi Dudycz, Józefowi Telesz -  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.