Menu
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Srebro i dwa brązy na Mistrzostwach Polski Łuczników

fot. ZT fot. ZT

W dniach 12-13 marca w Zgierzu odbyły się XXVI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (kadetów). W Mistrzostwach wzięło udział  95 zawodniczek i 115 zawodników z całej Polski. Naszą gminę reprezentowało 5 łuczników.

W pierwszym dniu rozegrano kwalifikacje  2 x 18 m, gdzie nasze dwie zawodniczki spisały się dobrze. Wiktoria Toczek uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie po kwalifikacjach zajęła 4 miejsce z wynikiem 535 pkt natomiast Patrycja Piotrowska uczennica Gimnazjum w Brzozowie zajęła 6 miejsce z wynikiem  533 pkt. Wśród mężczyzn Dawid Lasek zajął 56 miejsce, Kij Konrad 105 miejsce, Kij Kacper 112  miejsce.

W godzinach popołudniowych przystąpiono do strzelania pojedynków drużyn mieszanych tzw. mikstów. Mikst Sagit Humniska w składzie Wiktoria Toczek i Dawid Lasek po kwalifikacjach z wynikiem 1032 pkt zajmował 14 miejsce. Do pojedynków przystępuje 16 mikstów. Nasza drużyna w pierwszym pojedynku spotkała się z mikstem z Żywca i w tym pojedynku nasi zawodnicy spisali się wzorowo wygrywając 6:0, w następnym pojedynku z Tramp Jarosław wygrali 6:2, w następnym pojedynku spotkali się z mikstem nr 1 z Żywca i tu nie sprostali rywalom przegrywając 2:6. Tym samym  Mikst Sagit Humniska  zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal.

W niedzielę przystąpiono do rywalizacji indywidualnej.  Po strzelaniu kwalifikacyjnym do pojedynków zostało zakwalifikowanych 32 zawodników i 32 zawodniczki. Z  klubu Sagit Humniska kwalifikację uzyskały dziewczyny: Wiktoria Toczek i Patrycja Piotrowska. Wiktoria Toczek w pierwszym pojedynku pokonała 6:0 zawodniczkę z Płaszowianki Kraków, w następnym pojedynku pokonała 7:3 zawodniczkę z Tramp Jarosław, w trzecim pojedynku pokonała 6:4 zawodniczkę z Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, w czwartym pojedynku decydującym o możliwości walki o złoty medal pokonała 7:3 zawodniczkę Marymontu Warszawa, natomiast w ostatecznej rozgrywce, o złoty medal, (z zawodniczką Szkoły Sportowej w Żywcu) przegrała 6:2 .

Wiktoria Toczek zajęła 2 miejsce, zdobywając srebrny medal i tytuł Halowego Wicemistrza Polski na 2016 rok.

Patrycja Piotrowska w pierwszym pojedynku pokonała 6:0 zawodniczkę z Dąbrovii Tarnowskiej, w drugim pojedynku po barażach pokonała 6:5 zawodniczkę Czarnej Strzały Bytom, w trzecim pojedynku pokonała również po barażach 6:5 zawodniczkę Łucznika Żywiec, w następnym pojedynku przegrała 0:6 z inną zawodniczką tego klubu. 

Patrycja Piotrowska  zdobyła 3 miejsce, brązowy medal i tytuł II Halowej Wicemistrzyni Polski.

Występ zawodników klubu Sagit Humniska należy uznać za udany ponieważ łucznicy zdobyli 3 medale (jeden srebrny i dwa brązowe). Zabrakło odrobiny szczęścia aby zdobyć ten najcenniejszy ale jeszcze wszystko przed zawodnikami. Trenerem zawodników jest Jacek Ryba, jemu też należą się słowa podziękowania za wytrwałość i szkolenie łuczników.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, PBS Brzozów, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat Brzozów, Elan  z  Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Krusz-Bet Temeszów, PZU Życie Rzeszów , Gustek Trans, Cukiernia Wacława Bieńczak  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

Tekst i zdjęcia:zt.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 marzec 2016 23:59
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne