Menu
Dzisiaj jest: 23 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Brzozowianki na Drużynowych Mistrzostwa Europy w szachach do lat 18

Fot. Ewa Przeździecka Fot. Ewa Przeździecka

W dniach od 16 do 24 sierpnia br. w Sanatorium Uzdrowiskowym „Stomil” w Rymanowie Zdroju 40 drużyn i 130 zawodników z 16 krajów Europy walczyło o medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy w szachach do lat 18. Drużyny zostały podzielone na dwie sekcje sekcja Open, w której zagrały 22 zespoły 4 osobowe oraz sekcja dziewcząt, w której zagrało 18 drużyn 2 osobowych. Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Zgodnie z przepisami ECU i FIDE tempo gry wynosi 90 minut na 40 posunięć oraz 30 minut na dokończenie partii z dodawaniem 30 sekund po wykonaniu każdego posunięcia, począwszy od pierwszego ruchu. W grupie dziewcząt wystartowały dwie zawodniczki z Brzozowa Aleksandra Kozubal ( ranking 1733) oraz Anna Krzysztyńska ( ranking 1717). Mimo najniższego rankingu nasze zawodniczki dzielnie walczyły z dużo mocniejszymi i bardziej utytułowanymi przeciwniczkami gdzie niejednokrotnie partie trwały nawet ponad 5 godzin. Po rozegraniu zaplanowanych rund nasze zawodniczki uplasowały się na miejscu 16 przegrywając trzy partie z Turczynkami, Niemkami oraz Serbkami II i remisując cztery partie z Polkami IV, Polkami V, Węgierkami oraz Serbkami I. Indywidualnie Aleksandra Kozubal zdobyła 1,5 punktu przy średnim rankingu przeciwniczek 2053 i poprawiła swój ranking o 11 punktów. Bardzo udany występ zaliczyła Ania Krzysztyńska, która zdobyła 4 punkty przy średnim rankingu przeciwniczek 1980 i poprawiła swój dorobek rankingowy aż o 101 punktów. Złoty medal wywalczyły zawodniczki z Polski Oliwia Kiołbasa ( ranking 2241) wraz z Anną Kubicką (ranking 2226). W grupie Open złoto wywalczyła drużyna z Niemiec.

Udział w tych Mistrzostwach na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju naszych zawodniczek, ale nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego, jakiego udzielili burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, starosta Brzozowski Zygmunt Błaż oraz Pan Andrzej Bieńczak z firmy Eleo-Budmax, za co zawodnicy oraz rodzice dziękują.

Wojciech Kozubal

Fot. Ewa Przeździecka, Eunika Polowiec        

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 sierpień 2017 16:01
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne