Menu
Dzisiaj jest: 26 Luty 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

obraz viber 2023 12 13 19 58 47 737

"Rodzina Kyokushin" w Dydni - za nami pierwsza rocznica

"Rodzina Kyokushin" w Dydni - za nami pierwsza rocznica

     Za nami rok działalności Uczniowskiego Klubu Karate Kyokushin „Byakko”, który istnieje od września 2021 roku. Założycielami, a także instruktorami klubu są Krzysztof Kot,  Rafał Hajduk i Łukasz Paluch. Klub prowadzi treningi w Szkole Podstawowej w Dydni gdzie są dwie grupy o łącznej liczbie 50 trenujących. We wrześniu 2022 powstały dwa nowe oddziały w Przysietnicy i Sanoku do których należy około 40 nowych adeptów.

Nasz klub brał udział w 5- ciu turniejach: Przemyślu, Hrubieszowie, Zagórzu, Zagnańsku i Łukowicy. Łącznie nasi zawodnicy z Dydni przywieźli aż 35 medali ! W tym 6 złotych, 7 srebrnych i 22 brązowe. To ogromny sukces dla tak młodego klubu.

Od rozpoczęcia działalności w 2021 r. klub otrzymał dotacje w wysokości 3 tysięcy złotych ze środków Gminy Dydnia przeznaczonych na kluby sportowe.

W dniu 3 grudnia 2022 r. odbędzie się Pierwszy Gminny Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Dydnia- Kids CUP 2022 w którym weźmie udział łącznie 70 naszych uczniów z 3 oddziałów.

Nasze dzieci są bardzo zdolne i ciężko pracują na swoje sukcesy, jesteśmy bardzo dumni ze stworzonej grupy. Duży wpływ na osiągnięcia naszych zawodników mają dobre relacje z rodzicami, Panią Wójt Alicją Pocałuń i  Panią Dyrektor SP w Dydni Iwoną Pocałuń. Wszyscy ogromnie nas wspierają i pomagają, za co serdecznie wszystkim jesteśmy wdzięczni. Wspólnie z nami tworzą rodzinę Kyokushin.

Należy pamiętać, że Karate Kyokushin to nie tylko walki, na treningach młodzi karatecy uczą się także samoobrony, techniki kata (układów bloków, kopnięć, uderzeń), a przede wszystkim sprawności fizycznej. Na zajęciach wpajane są zasady takie jak: dyscyplina, powstrzymanie się od gwałtowności, poszanowania starszych, dążenie do celu, nauka pracy w grupie. Poprzez rywalizację w walce uczą się przegrywać i wygrywać oraz szanować przeciwnika. Dzięki tym zasadom dzieci w dorosłym życiu łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów oraz podejmowaniem decyzji.

Zarząd Klubu Karate Kyokushin BYAKKO

 

Ostatnio zmienianypiątek, 02 grudzień 2022 18:18
Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne