Menu
Dzisiaj jest: 27 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Lidia, Ernest, Jan

III Powiatowy Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

    W dniu wczorajszym w Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej odbył się już trzeci Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wystartowało w nim 5 zespołów i 12 solistów z gimnazjów w powiecie brzozowskim.

     Wśród zespołów mieliśmy okazję posłuchać: Zespół instrumentalno-wokalny Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy w składzie: Magdalena Bober, Emilia Bober, Dominik Rzepka. wykonujący Christiana Adolfa Overbecka „Komm lieber Mai” do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta „Sehnsucht nach dem Frühling” (opiekun Jolanta Gliściak); Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej: Marek Zimoń,Damian Misztak z piosenką Bobby’ego Mc Ferrin’a „Don’t worry, be happy”(opiekun Małgorzata Mazury); Zespół wokalny z Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy w składzie: Judyta Szpiech, Magdalena Bober, Zuzanna Jajko, Justyna Gołąbek, Anita Buczkowicz z utworem Atomic Kitten – „Whole again” (opiekun Elżbieta Płowy); Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej: Aleksandra Targowska i Gabriela Tomaszek wykonujący utwór niemieckiego piosenkarza o pseudonimie Oli P. pt.: ”So bist du” (opiekun Monika Kostecka) oraz Zespół wokalny z Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni w składzie: Aleksandra Milcznowska, Weronika Nieznańska, z utworem grupy Alphaville –„Forever young” – opiekun – pani Anetta Wójcik.

   Wśród solistów były: Paulina Krauz z Gimnazjum nr 2 w Humniskach z utworem Rihanny pt.: „Diamonds in thy sky” (opiekun Anna Koperwas); Karolina Kościńska z Gimnazjum nr 1 w Humniskach, Gloria Gaynor – „I will survive” (opiekun Jalanta Salisz); Izabela Chrobak z Gimnazjum w Starej Wsi z utworem Demi Lovato „Skyscraper” (opiekun Katarzyna Boczar–Gnyp); Judyta Szpiech z Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy, piosenka Adele pt.: „Rolling in the deep” (opiekun Elżbieta Płowy); Klaudia Zajdel z Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej, utwór Whitney Houston pt.: „I wanna Dance with somebody”(opiekun Małgorzata Mazur); Donata Dziki z Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, ABBA „Lay all your love on me”(opiekun Małgorzata Potoczna); Milena Ginalska z Gimnazjum nr 2 W Humniskach, utwór Adele pt.: „Rolling in the deep” (opiekun Anna Koperwas); Aleksandra Bąk z Gimnazjum nr 1 w Humniskach, utwór Rity Ora pt.: „Shine Ya Light”(opiekun Jolanta Salisz); Partycja Baran z Gimnazjum w Grabownicy Starzeńskiej, utwór Neny pt.: „99 Luftballons” (opiekun Monika Kostecka); Magdalena Bober z Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy, utwór zespołu Cranberries „ZOMBIE” (opiekun Elżbieta Płowy) ; Aleksandra Mielcarek z Gimnazjum w Starej Wsi z piosenką wokalistki Oceana -„Cry, cry, cry” (opiekun Katarzyna Boczar-Gnyp) i Daria Mortka z Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, utwór Adele pt.: „Someone like you”(opiekun Barbara Dudek).

    Po długich, naprawdę długich obradach jurorów uznano, że w grupie solistów na wyróżnienia zasługują: Patrycja Baran z ZS Grabownicy Starzeńskiej, Izabela Chrobak - Gimnazjum w Starej Wsi, Daria Mortka - Gimnazjum nr 1 w Brzozowie i Judyta Szpiech - Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy.

Laureatami zostali:

MIEJSCE 1. Donata Dziki z Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, ABBA „Lay all your love on me”- opiekun – pani Małgorzata Potoczna;

MIEJSCE 2. Aleksandra Mielcarek z Gimnazjum w Starej Wsi z piosenką wokalistki Oceana -„Cry, cry, cry” – opiekun – pani Katarzyna Boczar-Gnyp.

MIEJSCE 3. Karolina Kościńska z Gimnazjum nr 1 w Humniskach, Gloria Gaynor – „I will survive” – opiekun – pani Jalanta Salisz;

Zespoły:

MIEJSCE 1. .Zespół wokalny z Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni w składzie: Aleksandra Milcznowska, Weronika Nieznańska. Utwór grupy Alphaville –„Forever young” – opiekun – pani Anetta Wójcik;        

MIEJSCE 2. Zespół instrumentalno-wokalny Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy w składzie: Magdalena Bober, Emilia Bober, Dominik Rzepka. Wiersz Christiana Adolfa Overbecka – pt. „Komm lieber Mai” do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta „Sehnsucht nach dem Frühling” – opiekun – pani Jolanta Gliściak;  

MIEJSCE 3. Zespół wokalny z Gimnazjum nr 2 w Przysietnicy w składzie: Judyta Szpiech, Magdalena Bober, Zuzanna Jajko, Justyna Gołąbek, Anita Buczkowicz z utworem Atomic Kitten – „Whole again” – opiekun – pani Elżbieta Płowy.

     Szkoda, że konkurs zdominowały piosenki anglo i niemiecko – języczne; szkoda, ze nie wykonano nic w języku naszych wschodnich sąsiadów, po rosyjsku lub ukraińsku, czy południowych – słowackich lub czeskich, szkoda.

   Nie byłoby tego konkursu, gdyby nie sponsorzy: Józef Rzepka – Burmistrz Miasta Brzozów, Antoni Mazur i Kazimierz Tympalski - Radni Rady Miejskiej w Brzozowie; Dominik Arendarczyk – Radny Starostwa Powiatowego w Brzozowie; Dariusz Irzyk – Prezes Zarządu Wiejskiej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Grabownicy Starzeńskiej; Janusz Draguła – prezes zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA BRZOZOWSKA” ; Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Tomański i Marek Owsiany Wiceprezes Podkarpackiej Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. Im właśnie organizatorzy i uczestnicy dziękują najbardziej.

 

Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne