Menu
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Srebro dla szachistów Szkoły Podstawowej w Brzozowie

   28.11.2012 w Mielcu rozegrano Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie wystąpiła w składzie: Szymon Jamrugiewicz, Piotr Żak, Zuzanna Jurkiewicz i Anna Krzysztyńska. W finale wzięło udział dwanaście drużyn z województwa podkarpackiego, które rywalizowały na dystansie jedenastu rund systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna rozpoczęła walkę na szachownicach ze szkołą z Tarnobrzega, którą pokonali 3,5–0,5. Kolejne trzy mecze to również zwycięstwa z Górnem, Sanokiem i SP 15 z Krosna.

 

   W czwartej rundzie po ciężkiej walce z drużyną SP 6 z Krosna udało się wywalczyć remis 2–2. To jednak nie podcięło skrzydeł naszym zawodnikom

i w kolejnej rundzie wygrali mecz z drużyną z Przemyśla. Siódma runda to wielki bój z odwiecznym rywalem z Pilzna. Niestety tym razem musieliśmy uznać wyższość drużyny z Pilzna przegrywając 1-3. Nasi zawodnicy jednak nie załamali się porażką i dzielnie walczyli w kolejnych rundach wygrywając z drużynami

z Wadowic Górnych, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny i SP 1 z Przeworska. Ostatecznie drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie wywalczyła srebrny medal i tym samym awansowała do Mistrzostw Polski w szachach drużynowych.     Na zakończenie zawodów V-ce Prezes Wojewódzkiego Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Jacek Bigus wręczył uczestnikom pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

Paweł Jurkiewicz

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne