Menu
Dzisiaj jest: 27 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
plus brzozow
reklama

„Leśne dyktando”- III edycja Konkursu Ortograficznego w dynowskim ZSZ

„Leśne dyktando”- III edycja Konkursu Ortograficznego w dynowskim ZSZ

  

   15 listopada w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się III edycja Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Leśne dyktando” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu Pogórza Przemysko - Dynowskiego.

   Uroczystego otwarcia konkursu dokonali: Pani Małgorzata Nowińska - Zgurska – Starszy Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Adam Pilch – Nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów, Halina Cygan - Dyrektor szkoły oraz Małgorzata Kaczorowska - specjalista SL ds. ochrony lasu z Nadleśnictwa Dynów.

   Uczestnicy konkursu - 46 osób - mieli za zadanie napisanie poprawnie wysłuchanego tekstu, który zawierał słownictwo związane z lasem, jego mieszkańcami. Jury konkursowe, które stanowili nauczyciele – opiekunowie po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. 

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce - Natalia Olszewska – Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

I miejsce - Anna Sycz – Szkoła Podstawowa w Siedliskach

II miejsce -Patrycja Wrotniak - Szkoła Podstawowa w Siedliskach

II miejsceBarbara Sowa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dynowie

III miejsce - Aleksandra Tucka - Szkoła Podstawowa w Siedliskach

III miejsce - Weronika Zawadzka - Szkoła Podstawowa w Siedliskach

Wyróżnienie -Gabriela Dudycz – Szkoła Podstawowa w Iskani

WyróżnienieJulia Polewka – Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Starzeńskiej

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Paulina Skrabalak – Gimnazjum w Nozdrzcu

II miejsceEstera Drewniak – Gimnazjum w Łubnie

II miejsceElżbieta Gałajda – Gimnazjum w Łubnie

III miejsceKlaudia Nahacz – Gimnazjum w Pawłokomie

III miejsceGabriela Dziaczyńska – Gimnazjum w Dynowie

WyróżnienieAdam Bielec – Gimnazjum w Dynowie

WyróżnienieOlga Kałamucka - Gimnazjum w Dynowie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsceAmelia Myćka – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

II miejsceKrzysztof Gudyka – Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

III miejsceJoanna Bielec - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

WyróżnienieBartłomiej Chromiak - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

   Wszyscy nagrodzeni, wyróżnieni, ich opiekunowie a także pozostali uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy i podziękowania, które wręczyli:Danuta Moskwa - Starszy Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Małgorzata Nowińska - Zgurska – Starszy Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Halina Cygan - Dyrektor szkoły oraz Małgorzata Kaczorowska - specjalista SL ds. ochrony lasu z Nadleśnictwa Dynów.

   W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników konkursu, jego uczestnicy mogli obejrzeć prezentację o szkole (Pani Anna Fara), występ Szkolnej Grupy Sportowo – Tanecznej „APLAUZ” (opiekun grupy Alina Paściak) i Szkolnej Grupy Artystyczno – Teatralnej „ANTRAKT(opiekunowie grupy Anna i Jarosław Molowie), a także zobaczyć pokaz robotów mobilnych zakupionych w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”(jest to projekt systemowy realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w porozumieniu z Powiatem Rzeszowskim, finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki),a przygotowany przez uczniów kl. 2TI (4 – letnie Technikum w zawodzie technik informatyk) pod opieką nauczycieli Wojciecha Hamerli i Sławomira Litwina.

   Organizatorem konkursu i fundatorem wszystkich nagród było Nadleśnictwo Dynów w imieniu którego pieczę nad całością sprawowała Małgorzata Kaczorowska- specjalista SL ds. ochrony lasu. Natomiast Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną konkursu.

   Do zobaczenia za rok na IV edycji konkursu!!!

Halina Cygan

 

Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne