Menu
Dzisiaj jest: 19 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Złoto i brąz dla łuczników „Sagit”

Złoto i brąz dla łuczników „Sagit” fot. Z.T

W dniach 23-24 marca 2013r w m. Jasienica k. Bielska Białej odbyły się III Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie klasycznym. W zawodach tych wzięło udział 205 zawodników z 38 klubów z całej Polski (roczniki 1998-2001). Naszą Gminę reprezentował klub „Sagit” Humniska z którego pojechało 10 zawodników w wieku 12-15 lat. W pierwszym dniu „strzelano kwalifikacje”, po których nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: w kategorii młodzik starszy: Patrycja Kędra - 2 miejsce, Agata Ryba - 13 miejsce, Karolina Wypasek - 39 miejsce, Gabriela Żak - 40 miejsce; w kategorii młodzik: Wiktoria Toczek - 15 miejsce, Patrycja Piotrowska – 33 miejsce, wśród chłopców: Jarosław Sokalski -12, Patryk Kędra-13, Lasek Dawid - 20, Kij Kacper - 24. W następnym dniu pojedynki strzelało po 32 zawodników z każdej kategorii.

Drużyna chłopców w składzie: Patryk Kędra, Sokalski Jarosław, Lasek Dawid, Kij Kacper sprawiła dużą niespodziankę strzelając 945 pkt. zdobywając pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Polski i  złoty medal. Drużyna dziewcząt w składzie : Patrycja Kędra, Agata Ryba, Gabriela Żak, Karolina Wypasek wynikiem 1283 pkt. została sklasyfikowana na 5 miejscu.

Indywidualnie najlepiej strzelała Patrycja Kędra, która wywalczyła brązowy medal i tytuł  II Wicemistrza Polski. Inni zawodnicy zajęli następujące miejsca: 8 - Patryk Kędra, 9 - Agata Ryba, 13- Wiktoria Toczek, 15 – Jarosław Sokalski, 20 – Dawid Lasek, 25 - Kacper Kij.

Mikst(kobieta i mężczyzna) w składzie: Wiktoria Toczek i Patryk Kędra wystrzelali - 6 miejsce, natomiast Patrycja Piotrowska i Jarosław Sokalski wystrzelali - 9 miejsce.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat, PGNiG, Elan z Brzozowa, Bank PBS O/Brzozów bez ich wsparcia nie było by sukcesów.