Menu
Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

„IV Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej” i VI Almanach „Zgrzytu”

Biblioteka Biblioteka

      26 kwietnia w brzozowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie przy  Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego „IV Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej”, połączone z promocją najnowszej części „Almanachu Ruchu Poetyckiego Zgrzyt”.  

W pierwszej części spotkania poeci: Katarzyna Tercha-Frankiewicz, Agnieszka Mrozek, Anna Wiatrak oraz Jan Organ zaprezentowali wiersze wszystkich autorów szóstej odsłony „Almanachu”.

W drugiej części uroczystości ogłosiliśmy wyniki powiatowego konkursu poetyckiego „IV Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej”, zorganizowanego przez brzozowską Filię PBW i „Zgrzyt”. Nasz konkurs był adresowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich powiatu brzozowskiego, a jego celem było m.in. rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości estetycznej i kształcenie umiejętności literackich oraz pomoc osobom utalentowanym w zaprezentowaniu swojej twórczości.

Nadesłane, z ośmiu szkół powiatu brzozowskiego, wiersze konkursowe oceniło Jury złożone z przedstawicieli organizatorów, które przyznało nagrody i wyróżnienia, biorąc pod uwagę takie kryteria oceny, jak spójność tekstu, budowa wiersza, samodzielność oraz wrażenia estetyczne. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas 4-6:

I miejsce  - Lidia Niemiec - Szkoła Podstawowa w Górkach

II miejsce - Jakub Bąk - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie

III miejsce - Natalia Wojtoń -  Szkoła Podstawowa w Turzym Polu

Wyróżnienia :

Maja Kucharska - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przysietnicy 

Lena Wójcik - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Przysietnicy 

W kategorii klas 7-8:

I miejsce - Tomasz Dębiec - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach

II miejsce  - Rozalia Szurlej -  Szkoła Podstawowa w Haczowie

III miejsce – Aurelia Adamczyk - Szkoła Podstawowa w Haczowie

Wyróżnienie - Zofia Florczak  - Szkoła Podstawowa w Górkach

W kategorii szkół średnich

Wyróżnienie: Karol Freus – Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Szul

Ostatnio zmienianyśroda, 01 maj 2024 01:55
Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne