Menu
Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy
NAJNOWSZE:

białoczerwona

plus brzozow
reklama

Nasi łucznicy na turnieju im. Zenona Jaracza w Jedliczu

Nasi łucznicy na turnieju im. Zenona Jaracza w Jedliczu

    1 lutego 2014 roku w Jedliczu odbył się I Memoriał Zenona Jaracza  Zenon Jaracz był nauczycielem,  długoletnim działaczem, trenerem w klubie Nafta Jedlicze. Przez kilkadziesiąt lat swojej pracy wychował wielu zawodników, którzy święcili wiele sukcesów na arenie  ogólnopolskiej, ostatnie zawody w Jedliczu odbyły się w 1974 roku. Po 40 latach przerwy odbyły się pierwsze zawody łucznicze w pięknej hali sportowej GOSiR . Zawodnikom  dopingowała rodzina  Zenona Jaracza,  Burmistrz Jedlicza i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

    W zawodach tych uczestniczyło 120 zawodników z 10 klubów podkarpacia: MUKS Podkarpacie Jedlicze, ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska UKS Piast 25 Rzeszów, LKS Jar Kielnarowa, MKS Sokół Domaradz, Sajdak Głogów Małopolski, Tramp Jarosław,  Makovia Makowisko i Resovia Rzeszów. Jak widać - coraz więcej młodzieży i dzieci uprawia ten piękny sport.

     Z naszej gminy wystartowało dwa kluby ŁKS Sagit Humniska – 19 zawodników, UKS  Górnik Humniska - 9 zawodników.     

W kategorii Open , junior i junior młodszy zawodnicy strzelali z 18 m  po 30 strzał. W tej kategorii zwyciężył zawodnik Sagit Humniska - Mateusz Ryba z wynikiem 283 pkt.; 15 miejsce zajął Puchyr Jerzy, a 5 miejsce zajęła Kilar Paulina

W strzelaniu z łuku bloczkowego - strzelanie z 18 m po 30 strzał zawodnik Sagit Humniska Wojciech Bryś wynikiem 242 pkt zajął 3 miejsce.

W kategorii Junior młodszy zwyciężyła zawodniczka Sagit Humniska  Wiktoria Toczek wynikiem 272 pkt, pozostałe miejsca zawodników Sagit Humniska; 3 miejsce wynikiem 250 pkt zajęła  Agata Ryba, 7 miejsce  wynikiem 220 pkt zajęła Karolina Wypasek , 10 miejsce wynikiem 188 pkt zajęła Milena Prach.

    Wśród chłopców w tej kategorii Patryk Kędra zajął 8 miejsce wynikiem 244 pkt,

Kij Kacper zajął  11 miejsce wynikiem  210 pkt.

W kategorii młodzik  zawodnicy  strzelali z odległości 15 m po 36 strzał i zawodnicy Klubu Sagit zajęli miejsca:

1 miejsce wynikiem 327 pkt zajął Dawid Lasek; 4 miejsce wynikiem 314 pkt zajął Kamil Kędra; 7 miejsce wynikiem 287 pkt zajęła Patrycja Piotrowska; 10 miejsce wynikiem 263 pkt zajął Konrad Kij; 11 miejsce wynikiem 176 pkt zajęła Wojnicka Agnieszka; 12 miejsce wynikiem 144 pkt zajęła Woś Alicja; 21 miejsce wynikiem 137 pkt zajął Michał Duplaga

    W kategorii dziecko starsze i dziecko zawodnicy strzelali z odległości 15 i 10 m po 18 strzał z każdej odległości  zawodnicy klubu Sagit Humniska i Górnika Humniska  zajęli miejsca:

2 miejsce wynikiem 323 pkt zajął Adamski Jakub ( Górnik Humniska)

2 miejsce wynikiem 259 pkt zajął Hordij Michał (Sagit Humniska)

4 miejsce wynikiem 289 pkt zajęła Mazur Aleksandra (Górnik Humniska)

6 miejsce wynikiem 259 pkt zajęła Stępień Ida (Górnik Humniska)

8 miejsce wynikiem 230 pkt zajęła Warchałowska Adrianna (Górnik Humniska)

8 miejsce wynikiem 294 pkt zajął Bednarczyk Jakub ( Sagit Humniska)

9 miejsce wynikiem 245 pkt zajęła Janocha Ewa (Sagit Humniska)

10 miejsce wynikiem 281 pkt zajął Hubert Piotrowski (Górnik Humniska)

10 miejsce wynikiem 180 pkt zajęła Adamska Aleksandra (Górnik Humniska)

11 miejsce wynikiem 280 pkt zajął Aleksander Gdula (Górnik Humniska)

11 miejsce wynikiem 144 pkt zajęła Warchałowska Gabriela (Górnik Humniska)

    Organizator zawodów za miejsca 1-3 ufundował dla zawodników puchary, również przygotowano poczęstunek dla zawodników a dla dzieci czekały atrakcje podczas zwiedzania szkoły z początku XX wieku w Żarnowcu  dzieci mogły poklęczeć  na grochu oraz popróbować pisać piórem ze stalówką namaczanym atramentem. Były to niespotykane wrażenia dla tych dzieci.

    Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat , PGNiG , Elan z Brzozowa,

 Bank PBS O/ Brzozów bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

tekst i zdjęcia: zt.

Powrót na górę

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne