Menu
Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Sporty zimowe i łucznictwo – najbardziej docenione w XII plebiscycie.

 Sporty zimowe i łucznictwo – najbardziej docenione w XII plebiscycie.

Sporty zimowe i łucznictwo – najbardziej docenione w XII plebiscycie.

(sprawozdanie z przebiegu imprezy, na końcu materiału – foto-galeria)

   W dniu odbyła się gala mistrzów sportu powiatu brzozowskiego, którzy w XII plebiscycie, którego organizatorami byli: starosta brzozowski, Powiatowe Zrzeszenie LZS i tygodnik „Nowe Podkarpacie. Imprezę otworzył przewodniczący Zrzeszenia LZS w Brzozowie Bronisław Przyczynek, który przypomniał początki plebiscytu sprzed dwunastu lat, wskazując jak ważny jest sport w życiu człowieka. Powitał zaproszonych gości, a było kogo witać, bowiem przybyli: starosta brzozowski Zygmunt Błaża, Wicestarosta Janusz Draguła, przewodniczący Rady Powiatu Henryk Kozik, wójt gminy Dydnia – Jerzy Adamski, dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa w Rzeszowie – Marek Owsiany, prezes Podkarpackiego zrzeszenia LZS – Józef Krzywonos, prezes zarządu „Nowego Podkarpacia” – Tadeusz Więcek, Stefan Szarek reprezentujący burmistrza Brzozowa, oraz Tomasz Bober – w imieniu wójta Domaradza, a także liczne grono sympatyków, trenerów, działaczy sportu w powiecie, zawodników, ich rodzin i znajomych. Gościem honorowym był Krystian Herba (sportowiec specjalizujący się w trialu rowerowym, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w snowboardzie).

      Stanisław Chrobak przedstawił założenia niniejszego konkursu oraz kapitułę, w skład której wchodzili: Henryk Kozik, Piotr Tasz – naczelnik Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu w starostwie brzozowskim, Stanisław Pilszak – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Brzozowie, Tadeusz Więcek i Bogdan Hućko – „Nowe Podkarpacie”, Bronisław Przyczynek, Henryk Dąbrowiecki, Adam Śnieżek i Stanisław Chrobak – Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie.

        Henryk Dąbrowiecki, który prowadził całość uroczystości na początku powitał zespoły muzyczne, które zaproszono: zespół z Brzozowskiego Domu Kultury - pod dyrekcją Tadeusza Podulki oraz chór „Kamerton” działający przy Zespole Szkół w Haczowie, pod kierownictwem Marty Sobota. I zanim weszliśmy w klimat wyborów właśnie ten chór wykonał dwa utwory poświęcone zbilżającym się mistrzostwom świata w piłce nożnej.

A teraz wyniki, tak jak je podawano:

Miejsca od 24 do 21 zdobyli: Dominika Tomoń i Łukasz Szuba – Brzozowski klub Ju-Jitsu; Krzysztof Pulik – LKS „Parnas” Stara Wieś, szachy; Sylwester Herbut, LKS Golcowa, piłka nożna; Paweł Kułak – LKS „Płomień” Zmiennica, piłka nożna. Nagrody i wyróżnienia wręczył im Wiceprezes Powiatowego zrzeszenia LZS w Brzozowie – Adam Śnieżek. Nagrody dla ww. zawodników ufundował Wójt Gminy Domaradz a wręczał je Tomasz Bober.

Miejsca od 20 do 16 zajęli: Maciej Oleniacz ULKS „Grabowianka” Grabownica, piłka nożna; Rafał Ogrodnik – LKS Izdebki, piłka nożna; Paweł Szajna – LKS Haczów, piłka nożna; Artur Czopor i Przemysław Czopor – Brzozowski klub Ju-Jitsu; Wojciech Sobota – Brzozowski Klub Kyokushin Karate. Tej grupie, nagrody i wyróżnienia wręczał Wiceprezes Powiatowego zrzeszenia LZS w Brzozowie – Bolesław Kostur. Tej grupie nagrody ufundował wójt Gminy Dydnia – Jerzy Adamski.

Miejsca od 15 do 11 zajęli: Grzegorz Wojtowicz – LKS „Brzozovia” Brzozów, piłka nożna; Jakub Gładysz – LKS „Brzozovia” Brzozów, szachy; Tomasz Szałajko – „Sokół” Domaradz, łucznictwo; Ewa Bartman – Brzozowski Klub Kyokushin Karate. Nagrody i wyróżnienia wręczał – Bronisław Przyczynek, Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie. Fundatorem nagród dla nich był: prywatny fundator p. Germański Ryszard.

Miejsca od 10 do 6 zajęli: Rafał Pilszak – LKS „Brzozovia” Brzozów, piłka nożna; Rafał Rymarowicz –LKS „Brzozovia” Brzozów, szachy; Michał Kamiński – Brzozowski Klub Karate Kyokushin; Grzegorz Bartman – Brzozowski Klub Karate Kyokushin; Mateusz Ryba – GKS „Górnik” Grabownica, łucznictwo. Tej grupie wyróżnienia wręczała Zofia Czech.

Finałowa piątka to:

 1. 1.Gabriel Majcher – ZTS „Zakucie” Zagórz, skoki narciarskie; zgromadził łącznie 1640 pkt. Nagrody i wyróznienia odebrał z rąk Zygmunta Błaża Starosty Brzozowskiego, Tadeusza Więcka prezesa zarządu „Nowe Podkarpacie” i Bronisława Przyczynka. (więcej o laureacie w oddzielnym materiale, w dziale sport).
 2. 2.Tomasz Podulka – LKS „Brzozovia” MOSiR Brzozów, siatkówka; kapitan drużyny, grający na pozycji przyjmującego; zgromadził 1014 pkt. Nieobecny, nagrodę z rąk Wicestarosty Janusza Draguły odebrał jego brat.
 3. 3.Adam Ruda – ZTS „Zakucie” Zagórz, skoki narciarskie, jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, jego największe sukcesy to: III miejsce w zawodach podokręgu, III miejsce w zawodach w Niemczech, IV miejsce w Mistrzostwach Polski UKS, 26 w Mistrzostwach Polski Seniorów w Wiśle. W plebiscycie zgromadził 1004 pkt. Nagrodę z rąk Wicestarosty Janusza Draguły w jego imieniu odebrał brat. Nagrodę specjalną ufundował wójt Gminy Dydnia Jerzy Adamski.
 4. 4.Aleksandra Ryba – GKS „Górnik” Grabownica, łucznictwo. Jest członkinią kadry narodowej, posiada mistrzowską klasę sportową, jej sukcesy to: I miejsce w międzynarodowych zawodach w Warszawie, II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, III miejsce w Mistrzostwach Krakowa, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów, IVmiejsce w międzynarodowych zawodach w Żywcu, V miejsce w „miksie” i 12 miejsce indywidualnie w Halowych Mistrzostwach polski, VI miejsce w „miksie” i 16 indywidualnie w Halowych Mistrzostwach Juniorów,   zgromadziła łącznie 997 pkt. Nieobecna, nagrodę w jej imieniu odebrał prezes klubu.
 5. 5.Wiktoria Toczek – GKS „Górnik” Grabownica, uprawia łucznictwo w kategorii „dzieci”. Jej największe sukcesy to: I miejsce w zawodach o puchar Lajkonika w Krakowie, I miejsce w mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, I miejsce w halowym turnieju w Humniskach oraz IV miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików. Zgromadziła łącznie 849 pkt. Nagrodę otrzymała z rąk prezesa Podkarpackiego Zrzeszenia LZS – Józefa Krzywonosa.

I zanim przeszliśmy do wyników pracy kapituły plebiscytu, mieliśmy okazję wysłuchać dwu utworów w wykonaniu wokalistki zespołu BDK Kamili Niewiadomskiej, która zaśpiewała piękną, starą, meksykańską piosenkę „Bésame mucho”(„Całuj mnie”), Consueli Velázquez oraz „Les feuilles mortes” („Martwe liście”) Josepha Kosmy i Jacquesa Préverta.

Kapituła XII Plebiscytu przyznała następujące tytuły za 2011 r.:

- tytuł TALENT ROKU przyznano Wiktorii Toczek, która z rąk przewodniczącego Rady Powiatu Henryka Kozika otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar;

- tytuł ODKRYCIE ROKU przyznano Adamowi Ruda; w jego imieniu pamiątkowy medal i dyplom otrzymał z rąk dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie – Marka Owsianego, brat wyróżnionego;

- tytuł NAJLEPSZY SPORTOWIEC POWIATU otrzymali:

III miejsce - Jakub Gładysz, pamiątkowy puchar i dyplom wręczył mu starosta brzozowski Zygmunt Błaż;

II miejsce – Artur Czopor i Przemysław Czopor z Brzozowskiego Klubu Ju-jitsu, członkom kadry narodowej w kategorii młodzieżowej. Warto dodać, że ww. zajęli IX miejsce w Mistrzostwach Świata w Belgii, pierwsze miejsca w: turnieju ogólnopolskim w Gorzowie Wielkopolskim i Pucharze Polski w Jaworznie. Dyplomy i medale wręczał prezes „Nowego Podkarpacia” Adam Więcek.

Zwyciężczynią została łuczniczka - Aleksandra Ryba. W jej zastępstwie wyróżnienia, z rąk starosty brzozowskiego odebrał prezes klubu Jacek Ryba.

Po drugim występie haczowskiego „Kamertonu”, który przedstawił kolejną wiązankę piosenek związanych ze sportem, przystąpiono do dalszych wyróżnień.

W kolejnych kategoriach:

- TRENER ROKU 2011 – kapituła przyznała dwa równorzędne tytuły, którymi uhonorowano Jacka Rybę szkolącego łuczników GKS „Górnik” Grabownica, od br. w nowym klubie łuczniczym „Sagit” Humniska i Bernarda Półtoraka – trenera siatkarzy brzozowskich, których w minionym sezonie wprowadził do III ligi. Nagrody i wyróżnienia ww. wręczali prezes „Nowego Podkarpacia” i starosta brzozowski.

- NAJLEPSZY ZESPÓŁ – drużyna łuczników GKS „Górnik” Grabownica: Mateusz Ryba, Piotrowski Adam, Radosław Ryba, zdobywcy brązowego medalu na Mistrzostw Polski w minionym roku. Nagrodę wyróżnionym wręczył Józef Krzywonos

- NAJLEPSZY ZESPÓŁ to także siatkarze „Brzozovii” Brzozów. Nagrodę z rąk Henyka Przyczynka odebrał kapitan Tomasz Podulka.

- tytuł ZASŁUŻONY TRENER otrzymał Marian Wojtowicz, były trener „Brzozovii” Brzozów, który wprowadził w minionym czasie ten klub do IV ligi, trenował też inne kluby w powiecie, pracując także z młodzieżą.

- tytuł ZASŁUŻONY TRENER, NAUCZYCIEL, WYCHOWAWCA – przyznano Eugeniuszowi Mularczykowi, byłemu trenerowi „Górnika” Grabownica, szkoleniowcowi młodzieży w piłce ręcznej i koszykówce młodzieży. Drużyna jego w 2011 r. w kategorii szkół podstawowych w Mistrzostwach Polski w Koninie zajęła ósme miejsce.

A potem dał popis Krystian Herba, pokazując co można robić z rowerem i na na nim, min. przeskakując na rowerze przednim lub tylnym kołem przez leżącą na podłodze gimnazjalistkę z Haczowa. I choć zapewniał, że „wychodzi mu tylko co drugi skok”?!, tym razem wszystkie były bezbłędne.

Wyróżniono także sponsorów, w gronie najbardziej zasłużonych znaleźli się: Grażyna i Marek Fejdasz – właściciele firmy „GraMar” w Dydni, Jolanta i Robert Pytlowani – właściciele firmy „Redi” Sanok-Dąbrówka, Piotr Kustra prezesa Przedsiębiorstwa Budowlano Handlowego Obarzym.

Na zakończenie przewodniczący Rady Powiatowej LZS złożył podziękowania za wsparcie i współpracę ze Zrzeszeniem – wicestaroście brzozowskiemu, Januszowi Draguła i wójtowi gminy Dydnia – Jerzemu Adamskiemu oraz Januszowi Pańko – za kierowanie drużyną siatkarzy.

    Plebiscyt podsumował starosta brzozowski Zygmunt Błaż, który powiedział min, że „zazdrości młodym sportowcom tej infrastruktury, jaka jest dziś w powiecie. Mamy sześć „orlików”, przybywa boisk wielofunkcyjnych, co roku otwierane są nowe sale gimnastyczne. Myśmy tego nie mieli. Dlatego cieszę się bardzo, że młodzież rozwija swoje talenty sportowe, że osiąga coraz więcej sukcesów, zarówno na arenach powiatowych, wojewódzkich, polskich ale również i światowych…”. Pogratulował zawodnikom, trenerom, wychowawcom. Złożył też gratulacje nowym władzom Rady Powiatowej LZS.

Podziękoania artystom za wystepy oraz wręczenie kwiatów dla wokalistki zespołu BDK Kamili Niewiadomskiej i Marty Sobota kierującej chórem gimnazjalistów brzozowskich, zakończyło imprezę.

   „Coraz więcej sympatyków siatkówki i innych dyscyplin sportów halowych, coraz więcej sukcesów, coraz więcej kibiców, którzy nie mogą się pomieścić na trybunach szkolnych sal gimnastycznych, warto więc pomyśleć o obiekcie sportowym”, powiedział w trakcie imprezy Henryk Dąbrowiecki, niech więc stanie się to, takim „memento” dla władz powiatu i miasta, do działań w tym zakresie.

Galeria

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne