Menu
Dzisiaj jest: 24 Maj 2024    |    Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

"Święto Drzewa" w dynowskim ZSZ

"Święto Drzewa" w dynowskim ZSZ fot. arch. ZSZ Dynów

   Nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w obchodach Święta Drzewa. W tym roku w ramach XI edycji tego święta zorganizowano wokół szkoły akcję sadzenia drzewek – sadzonek świerka, przekazanych przez Nadleśnictwo Dynów. W akcji uczestniczyła liczna grupa młodzieży z klas: 1TPS, 1TI, 1THL oraz 3TI wraz z opiekunami: p. Honoratą Mikoś, p. Markiem Paściakiem, p. Agnieszką Kędzierską, p. Anną Kałamucką i p. Ryszardem Dymczakiem.

   Młodzież wraz z opiekunami po zakończeniu lekcji 10 października 2013 r. udała się na plac przy naszej szkole i zasadziła 60 drzewek, zdając sobie sprawę, że każde drzewo jest naturalnym filtrem powietrza i dzięki takim działaniom przyczyniamy się w znacznym stopniu do dbania o nasze środowisko. W tym roku z okazji XI edycji obchodów Święta Drzewa zorganizowany został również szkolny konkurs we współpracy z Nadleśnictwem Dynów , który 11.10.2013 r. przeprowadzono na terenach leśnych Dąbrówka Starzeńska – Reszów pn. „Geo-Eko-caching 2013” oraz spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Dynów p. Robertem Bielcem, który młodzieży biorącej udział w konkursie opowiadał o działalności Lasów Państwowych oraz o zagrożeniach dla środowiska leśnego. W konkursie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością obsługi urządzeń GPS, które szkoła zakupiła w ramach projektu ”Podkarpacie stawia na zawodowców” oraz wiedzą o drzewach i lesie. Uczniowie z klas 3TI, 4TI oraz 4TIL mieli za zadanie odnaleźć przy pomocy urządzeń GPS ukryte na terenie lasu koperty z numerami zestawów testów wiedzy, a następnie udzielić na nie poprawnych odpowiedzi. W ramach zaciętej rywalizacji:

I miejsce zdobyli : Jacek Pustelnik i Sławomir Marek Karaś z kl. 4TIL,

II miejsce: Przemysław Urban i Krystian Pudysz z kl. 4TI 

III miejsce: Daniel Siwulec i Dawid Wnęk z kl. 3TI oraz Kamil Kaszycki i Marcin Łuczyk z kl. 4TIL.

Nagrody ufundowało Nadleśnictwo Dynów.Zwycięzcom gratulujemy!!!

   Wszyscy biorący udział w konkursie byli zadowoleni, w szczególności zachwyceni zabawą z użyciem GPS-a. Organizatorami konkursu byli nauczyciele naszej szkoły: p.Honorata Mikoś, p. Ryszard Dymczak, p. Wojciech Hamerla i p. Anna Kałamucka. Biorącym udział w obchodach Święta Drzewa oraz wszystkim, którzy się przyczynili do ich realizacji, a w szczególności Dyrekcji naszej szkoły oraz Nadleśnictwu Dynów serdecznie dziękuję i zapraszam do dalszej współpracy - już za rok na kolejną edycję Święta Drzewa.

Koordynator działań

Honorata Mikoś

Powrót na górę

Gmina Brzozów

 • Brzozów
 • Górki
 • Grabownica Starzeńska
 • Humniska
 • Przysietnica
 • Stara Wieś
 • Turze Pole
 • Zmiennica
 •  

Gmina Domaradz

 • Domaradz 
 • Barycz
 • Golcowa

Gmina Dydnia

 • Dydnia
 • Grabówka
 • Hroszówka
 • Jabłonka
 • Jabłonica Ruska
 • Końskie
 • Krzemienna
 • Krzywe
 • Niebocko
 • Niewistka
 • Obarzym
 • Temeszów
 • Ulucz
 • Witryłów
 • Wydrna

Gmina Haczów

 • Buków
 • Haczów
 • Jabłonica Polska
 • Jasionów
 • Malinówka
 • Trześniów
 • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

 • Jasienica Rosielna
 • Blizne
 • Orzechówka
 • Wola Jasienicka
 •  

Gmina Nozdrzec

 • Nozdrzec
 • Hłudno
 • Huta Poręby
 • Izdebki
 • Siedliska
 • Wara
 • Wesoła
 • Wołodź

Gmina Dynów

 • Dynów
 • Bachórz
 • Dąbrówka Starzeńska
 • Dylągówka
 • Harta
 • Laskówka
 • Łubno
 • Pawłokoma
 • Ulanica
 • Wyręby
 •  

Powiat

 • Warto zobaczyć
 • Inne zdjęcia
 • Regionalne